Yh ja opiskelut!
Eli tarkoituksena olisi hakea nyt terveydenhoitajaksi amk:hon. Olen siis yh ja lapsi olisi vähän yli vuoden kun aloittasin opiskelut.. Nyt on lähihoitajan paperit, mutta päivätyötä en lähde lh:na tekemään, joten ajattelin että kouluun sitten.
Onko aivan hullu ajatus? Miten itse olet jaksanut opiskella ja hoitaa lasta?
Kommentit (2)
Minulla kaksi pientä lasta ja yliopisto-opinnot loppusuoralla... opiskeluajan olen ollut yh:na ja ihan hyvin menee. Tosin vaan iltaisin on aikaa keskittyä omiin juttuihin ja silloin kun lapset isällään (silloin rehkinkin aamusta iltaan).
Varsinkin jos sulla ap on edes jonkinlainen apujoukko käytettävissä sairaspäivien ja rankempien aikojen varalle, niin ei mitään ongelmaa!
mulla on kaks lasta ja ikää heillä oli 4 ja 1 kun alotin 2 vuotisen koulun...ja kyllä sitä jaksaa ku on päättänyt saada ammatin....ja kyl sitä voi olla sit ylpeä ku paperit kädessä:)