Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kehu äly/urheilukelloasi!

Vierailija
22.09.2020 |

Etsinnässä max 300e maksava kello, jolta toivon hyvää akkua, suorituksen mittausta, gps:iä ja mielellään vielä hyvää unen ja palautumisen mittausta.

Ei mitään spessua urheilulajia varten, lenkkeilen, tanssin, pyöräilen jne.

Sirosta ulkonäöstä plussaa.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
22.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oi joi...on hieno, upea.

Muutenkin paras. Merkkiä en muista, mutta se kannattaa ostaa😁

Vierailija
2/8 |
22.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä ajankohta, kiitos. Harkitsen älykelloa itselleni joululahjaksi.

Ei mitään lisättävää, jään seuraamaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
22.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Polar Ignite - hyvännäköinen eli näyttää normikellolta. Löytyy erivärisiä.

Unidata oli mielenkiintoista, mutta en enää halua pitää kelloa ranteessa yöllä joten sen seuraaminen jäi. Muuten käytän kävelymatkoilla, joogassa, kasvimaalla (kalorit, matka).

Helppo käyttää, itse tykkään.

Vierailija
4/8 |
22.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä akkukesto ja hyvät kellon ominaisuudet harvemmin kohtaavat.

Itse tykkään Samsung Watch Active kellosta vaikka joutuukin lataamaan 3 päivän välein. Liikuntaan ja terveyteen painottuva mutta silti löytyy "kunnon" älyominaisuudet, eli tehoa ja muistia riittää vaativimpiinkin sovelluksiin kuten navigointi jne.

Toimii saumattomasti Samsung puhelimen ja Samsung Health sovelluksen kanssa. Tuo Samsung Health on oikein hyvä sovellus liikunnan ja terveyden kokonaisseurantaan.

Vierailija
5/8 |
22.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostin aliexpressistä. Oli halpa ja huono. Unidata mitä sattuu, väitti että nukun kun lataan puhelinta, piti ladata päivittäin. Oli muuten pisin unijakso päivän aikana, kellon mukaan. Askelmittari ei antanut oikeita arvoja, ei edes sinnepäin jne.

Sain rahat takaisin, ilman palautusta kun osoitin käyttökelvottomuuden. Meni lasten leikkeihin.

Vierailija
6/8 |
22.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo Polar Ignite vaikuttaa hyvältä. Kuinka hyvin siinä kestää akku?

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
22.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on Polar Ignite, ja se on motivoinut liikkumaan enemmän. Erityisesti pidän sen antamista venyttelyohjeista, koska olen laiska venyttelemään. Hengitysharjoitus auttaa rentoutumaan ennen nukkumaanmenoa ja olen ottanut sen käyttämisen tavaksi.

Pidän unidatan seuraamisesta, ja Polar Flow-nettisivulta löytyy kännysovellusta tarkempaa dataa jota tutkia.

Akun kesto on hyvä, jatkuvalla sykkeenseurannalla täytyy ladata treenimäärästä riippuen joka 2-3. päivä.

Kello näyttää sievältä ohuessakin ranteessa.

Kosketusnäyttö on välillä hieman takkuinen eli ei reagoi liian kevyisiin hipaisuihin, joihin on kännykkää käyttäessä tottunut.

Näyttöä tai sen värejä ei voi kustomoida, paitsi vaihtamalla digitaalisen ja analogisen kellotaulun välillä.

Kello ei ole kovin älykäs. Siihen saa näkymään kännykkäilmoitukset ja spotifyta voi hallita sen kautta, mutta en ole kokenut näitä tarpeelliseksi koska kännykkä on yleensä mukana.

Lopuksi: Keskisen Kellosta saa Igniten 5€ alennuksella koodilla MIA5 :D koodi on voimassa 31.10 asti.

Vierailija
8/8 |
22.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko kellään kokemusta Garminin kelloista?