Kirjailija Reijo Mäki on todella hyvännäköinen ja seksikäs. Harmi että on varattu. Muita jotka samaa mieltä?
Kommentit (10)
Et ilmeisesti ole tavannut häntä? Erittäin epämiellyttävä tosielämässä. :/
Vierailija kirjoitti:
Ei, näyttää juopolta.
Vaihtelevaa juopottelua on ollut havaittavissa Turun baareissa, kyllä.
Välillä se pyöräilee ja ulkoilee kuntoilumielessö, ja välillä se on aivan känässä lempibasteissaan. Kuten Apteekissa todetaan että ” Reijo-mäki-show” on meneillään.
Jäi mieleen kerran Olkussa, kun Reijo ja saman harrastuksen ystävä Jortikka nojaili seinään ja sihtaili ympärilleen. Mitään ne ei kyllä nähneet ja promillet yhteensä lähellä 8:aa. Jortikka kirkkaanpunainen koko naama ja verenpaineet varmaan miljoona. Oli siinä jo tovi otettu, miesten mitalla.
Minun mielestäni Reijon vaimo on kyllä paljon kivempi ihminen kuin Reijo. Just saying.
Näyttää elähtäneeltä. On tainnut vierähtää baareissa tovi jos toinenkin. Heittääköhän kännissä samanlaisia heko heko -vitsejä kuin kirjoissakin? Onneksi ei tarvitse olla kuuntelemassa niitä.
Suorastaan epäsuomalaisen komea, niin hyvä profiilikin, ei ole pottunokka. Ja älykkyys on seksikästä.
Ehdottomasti!