Olen Noshkoukussa! Onko muita?
Hankaloittaa jo arjessa selviytymistä ja rahat menee kaikki tähän voimakkaaseen riippuvuuteen. Onko kukaan päässyt irti?
Onneksi kuitenkin ehdin saada Muuttolinnut, parissa päivässä meni melkein kaikki koot loppuun. Että en taida ainoa olla?
Kommentit (7)
En ole kuullutkaan, mutta en todellkaan harrasta vaatteita tai shoppailua. Kävin katsomassa, ja kyllähän nuo ihan taatulta Suomi-designilta näyttävät, eli tylsiä, yksinkertaisia, osa rumalla tavalla riemunkirjavia, loppuun kaluttuja luontokuoseja, pari Marimekko-kopiota yms.
Nyt alat suggeroimaan itseäsi! "En tarvitse tuollaista ylihintaista roskaa" " Ei kestä kauaa pesussa,viruu ja vanuu" "Kaikilla on noita" "Ei ole edes nättejä" Liian kalliita rumiksi vaatteiksi" "säästän ja ostan sitten paremman"
Jotenkin tuollai. Ei ihminen tarvitse kaappitolkulla vaatteita ja kirppiksiltäkin saattaa sattumalta löytää vaikka kuinka kivan,kivemman kuin joku tommonen.
Ja kelle niitä ostat,joo,myönnä,tarviit elvistellä muille,se vois olla joku muukin merkki vallan mainiosti,jos aiot olla ilmainen mainosteline vaatteelle. SItähän sä olet,kun kerrot että tää on xx-vaate. EIkös niin.
Rupeet ompelemaan ja teet oman vaatemerkkisi. Kyllä osaat!
Ne aikuisten vaatteet on kamalia limppuja. Tilasin jotain kokeeksi. Lastenvaatteet kivoja ja laadukkaampia.
Kävin katsomassa, kun en tiennyt mistä kyse. Näyttää mun silmiin ihan perus marketti-vaatteilta. Samanlaisia myydään Cittarissa, Prismassa, Tokmannilla jne 1/3 hinnalla. Mikä noissa muka niin koukuttavaa on?
Ja minä olen saunasolmussa, on kyllä tämäkin koukuttavaa ja todella nautinnollista.