Lääkärin "loppulausunto", tietääkö joku
Siis olin viisi vuotta hoidossa ja seurannassa eräässä sairaalassa. Sitten sieltä tuli sellainen loppuselostus/dekursus. Kenelle kaikille se näkyy? Onko se ihan omakannassa toisten lääkäreiden luettavissa tai jotenkin muuten kaikkien luettavissa?
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Häiritseekö sinua, että kertomus päättyy: "potilas tullut terveeksi, hoito lopetettu, potilas kotiutettu".
Ei, ei se pääty noin - Ap
Se näkyy samalla lailla kuin ne muutkin tekstit. Eli kaikille ko. sairaanhoitopiirissä (et voi estää). Kannan kautta voit laittaa kiellon, jos et halua että joku muu sairaala/organisaatio näkee sen.
Jos siinä on jotain mitä haluat korjata, laita siitä korjauspyyntö tekijälle.
Kaikki on varmaan nähneet sen jo,että kiitos lääkärille. Loppulausunnossa lukee ihan hirveää puppua. Laitan samantien kunnianloukkausilmoituksen hänestä. Ap
Häiritseekö sinua, että kertomus päättyy: "potilas tullut terveeksi, hoito lopetettu, potilas kotiutettu".