Kilpirauhasen vajaatoiminta ja Armour Thyroid
18v ja 2 vuotta sitten menettänyt jo elämänilon hypotyreoosin takia. Levothyroxine pahentanut oireita vaan. Olen lukenut paljon, että Armour Thyroid voisi olla pelastus. Jos joku teistä sairastaa hypotyreoosia ja on käytössä Armour Thyroid laittakaa kokemuksia. Miten reseptin saisi hankittua, kun kuulostaa niin vaikealta?
Kommentit (4)
Tuota et todennäköisesti saa kuin erikoissairaanhoidon kautta. Kaikki vastuulliset endokrinologit kieltäytyvät kirjoittamasta reseptiä ilman perusteellsia tutkimuksia.
lääkärit ei suostu antamaan vaikka kuinka kinuu, ainut mitä ne SAATTAA miettiö on jotain yhdistelmähoitoa thyroxiinin ja medithyroxiinin kansdsa. itse varmaan lopetan levothyroxiinin kokonaan koska lääkäreitä ei kiinnosta vaikka lääkitys olisi huono sinulle
Minä käytän Erfa Thyroidia, joka ajaa saman asian kuin Armour. Ostan kyllä vuoden lääkkeet kerralla Belgiasta.
Minä nostan näinkin vanhaa ketjua, sillä etsin itse samaa tietoa. Olisko kenelläkään vinkata lääkäriä.
Olen epätoivoinen...