Minä en ole kuukausiin käynyt fyysisesti työpaikalla
En ole myöskään avannut kameraa.
Olen laihtunut jo n. 10 kg ja hiukset on kasvaneet senttitolkulla.
Jännittää mennä syksyllä töihin.
Kommentit (15)
Mullakin tukka kasvanut, mutta paino käyttäytynyt toisin. :(
Mä leikkasin hiukset lyhyeksi ja en ole enää värjännyt. 20 vuotta olen värjännyt tummanruskeaksi, nyt on muutaman sentin maantienvärinen tukka. Olen valitettavasti lihonut jo 13 kg ja lisää tulee koko ajan. Alkoholisoituminenkin on taininut päästä tapahtumaan etäillessä.
On muuten jännä, että tukka näyttää näin koronnan jälkeen paremmalta kuin kampaajan jälkeen.
Ripsetkin on kasvaneet todella pitkiksi, kun en ole niitä taivutellut ja laittanut ripsiväriä.
En myös enkä ole ihan heti edes menossa. Jos tämän kriisin jälkeen ei anneta mahdollisuutta tehdä enää yhtään etätöitä - edes kerran viikossa - niin otan lopputilin. Elämänlaatu on parantunut paljon.
Voi mitä upeita kaunottaria kohta kodeistaan kuoriutuukaan!
Mitä järkeä on mennä toimistolle istumaan?
Olen töissä fyysisesti paikalla, läsnä tuskin koskaan.
Mulla kohta kolme kuukautta kotona ja sama juttu kuin ap:lla, paino pudonnut huomattavasti ja hiukset kasvaneet. Kasvojen ihokin on paremmassa kunnossa kun ei tarvitse meikata.
Kotona olen ollut kolme kuukautta. Paino on pudonnut ja tukan kävin värjäyttämässä kun harmaantui. Iho on valitettavasti kärsinyt kuivasta sisäilmasta. Kiinnostava nähdä miltä työkaverit näyttävät syksyllä. Emme pidä kokouksissa kameraa päällä.
Minä olen säästänyt isot rahat, kun työt voi hoitaa etänä. Aika tyhmää oli ennen, kun täytyi mennä johonkin toimistoon. Palaveritkin neukkarissa näyttää nyt naurettavilta.
Siis jollain videotykillä heijastettiin kankaalle tietokoneen näytön kuva. Eihän sitä edes meinannut nähdä edes silmälasit päässä. Oikeasti on paljon näppärämpää katsella omassa kotona tietokoneen ruudulta esitetyt asiat.
Vierailija kirjoitti:
Ripsetkin on kasvaneet todella pitkiksi, kun en ole niitä taivutellut ja laittanut ripsiväriä.
Minä laitoin ripset lauantaina. Oikein säikähdin, miten pitkiksi oli kasvaneet.
Tossa just kaverin kanssa juttelin, niin hän sanoi, että tankillinen bensaa riittää nyt 2 kuukaudeksi. Ennen meni viikossa, onhan se mieletön säästö. Meillä firma ilmoitti, että lomien jälkeen katellaan, mennäänkö toimistolle.
Vierailija kirjoitti:
Tossa just kaverin kanssa juttelin, niin hän sanoi, että tankillinen bensaa riittää nyt 2 kuukaudeksi. Ennen meni viikossa, onhan se mieletön säästö. Meillä firma ilmoitti, että lomien jälkeen katellaan, mennäänkö toimistolle.
Minä laitoin auton seisontaan. Käy kevyesti netin kautta ja ei paljoa maksa. Nuukemmat kuulemma seisottaa autojaan jopa etelänloman aikana.
Minä en ole föönannut tukkaa kuukausiin ja meikannutkaan en ole. Naama on paremmassa kunnossa.