Yksinäisten palstalaisten korona-aika
Miten olette yksinäiset palstalaisten pärjänneet korona-aikana? Onko yksinäisyys korostunut? Itse olen kyllästynyt tähän yksinäisyyteen ja tämä korona-aikana tuonut esille sen, miten yksinäinen olen.
Kommentit (6)
Eipä ole mitään herkkua ollut tämä aika. Sain potkut töistä, ei ole perhettä, muutama ystävä, joihin pidän yhteyttä puhelimitse. Työ piti minut pinnalla, mutta nyt on sekin mennyttä....en tiedä, että miten jaksan ja kestän
Elämäni ei ole muuttunut koronan takia kovinkaan paljon. Ennen kävin uimahallissa pari kertaa viikossa mutta nyt se on jäänyt pois niin ja työväenopiston ryhmäliikunta myös.
jos ei elä toisten suussa voi olla maassa, mutta kun löytää oman maailman, voi käydä vaikka kuussa
Mikään ei ole koronan vuoksi elämässäni muuttunut.
Olin yksinäinen ennen koronaa ja olen edelleen yksinäinen, mikään ei ole muuttunut paitsi se että nykyään tilaan ruuan kotiin enkä lähde lauantaisin perheiden ja pariskuntien sekaan automarketteihin.
Yksinäisyys on perseestä*, suoraan sanottuna.