Saanko BFN rahoituksen, jos voin jakaa innovatiivisia ohjeita Suomen viranomaisille
maata koskeviin asioihin, kuten esim. kuinka tilataan hengitysmaskit ja muut suojavarusteet (ajoissa) tai nythän tuo aikamääre ei enää päde, kuinka jaetaan sitä nannaa sitä oikeasti tarvitseville ja tasapuolisesti. Kuinka toimitaan, kun otetaan huomioon maan ja sen kansalaisten turvallisuus ylipäänsä tässä asiassa.
En kumarra kuvia, vaan toimin, kun tilanne vaatii. Tämmöinen ajatus/action innovaatiofirma mulla olis tarjolla. Nappaisko?
Kommentit (6)
AV-palstan ainakin pitäisi hakea tuota rahoitusta, täällähän tiedetään kaikesta kaikki.
Ei se sinulta onnistu, eihän ne ottaneet presidentiltäkään apua vastaan.
Vierailija kirjoitti:
Ei se sinulta onnistu, eihän ne ottaneet presidentiltäkään apua vastaan.
En usko, että Sale olisi antanut jo helmikuussa mitään ohjetta esim. suojavarusteiden hankinnasta. (silloin ostin omat tarpeeni kotiin)
Hyvin todennäköisesti saat (tai ainakin olisit vielä aiemmin saanut) BF:n lahjarahan, kun olisit täyttänyt hakemuksen tarvittavien muotoseikkojen kannalta sopivalla tavalla, riippumatta liike- tai kehitysideastasi.
Vierailija kirjoitti:
AV-palstan ainakin pitäisi hakea tuota rahoitusta, täällähän tiedetään kaikesta kaikki.
Ainakin täällä tiedetään, ettei millekään yhden tai kahden hengen someyrityksille kuulu lahjoittaa sataatuhatta euroa veronmaksajien rahoja.
Hae. Kerro sitten miten kävi.