Miksi käytät maskia ja haluaisit ne pakollisiksi muillekkin?
Jos THL tiedottamiseen on uskominen niin suurin osa sairastaa koronan lievänä ja se on vaan vaarallinen vauvoille, vanhuksille, ihmisille joilla on jokin perussairaus esim diabetes tai syöpä jonka takia vastustuskyky heikko. Ymmärrän että käytät maskia jos sinulla on esimerkiksi diabetes, mutta eiköhän muuten perustavat riitä eli ei aivasteta toisia päin ja pestään kädet kun tullaan ulkoa kotiin. En ymmärrä liian hysteerisiä ihmisiä, jotka ovat pakottamassa muut ihmiset omiin metkuihinsa!
Kommentit (7)
Maski estäisi oireettomia levittäjiä levittämästä.
Olisi järkevää käyttää niitä jos niitä olisi saatavilla.
Ja pikkuhiljaa te vastahankailijat voisitte tajuta että ongelma on siinä että tämä on tauti joka aiheuttaa poikkeuksellisen pitkän tehohoidon tarpeen poikkeuksellisen monelle, myös työikäisille ja nuorille.
Alle 50-vuotiailla parempi hoitovaste kuin vanhemmilla, mutta ikäkään ei auta siinä vaiheessa kun tehohoitopaikat loppuvat.
Haluatko sinä kokeilla onneasi tämän taudin kanssa ilman tehohoitoa?
Siellä itärajan takanahan teillä on eri totuus kaikista asioista. Eihän teillä ollut aidsiakaan virallisesti 80-luvulla, silti suomalaiset miehet kantoivat tartuntoja Pietarista Suomeen. Eikä teillä ollut Tshernobyliäkään, ennen kuin vähän mietitte ensin.
Tuossa erinomainen video aiheesta englanniksi. Katso ja ymmärrä kasvosuojien välttämättömyys!
Lue:
https://medium.com/@adrien.burch/whats-the-evidence-on-face-masks-5f3c2…
Niin alat käyttämään maskia, itse asiassa väännät sellaisen itse kotona vaikka vanhasta t-paidasta. Koska se AUTTAA koronan ehkäisemisessä ihan uskomattoman paljon jos verrataan siihen että sinulla ei ole mitään.
"Masks don't work" means "We don't have masks anymore"
Siksihän THL ja hallitus jauhaa tuota paskaa.
Todellisuudessa ne toimii, mutta sitä ei kerrota koska sitten ihmiset alkaisi ryöstämään niitä, ehkä jopa ryöväämään niitä toisten ihmisten päältä. Koska ne pelastaa henkiä.
Aasiassa näet jokaisella maskin, siksi heillä epidemia on jo kurissa. Euroopassa ei ole maskeja lähes kellään, siksi epidemiaa ei saada kuriin.
Vierailija kirjoitti:
"Masks don't work" means "We don't have masks anymore"
Siksihän THL ja hallitus jauhaa tuota paskaa.
Todellisuudessa ne toimii, mutta sitä ei kerrota koska sitten ihmiset alkaisi ryöstämään niitä, ehkä jopa ryöväämään niitä toisten ihmisten päältä. Koska ne pelastaa henkiä.
Aasiassa näet jokaisella maskin, siksi heillä epidemia on jo kurissa. Euroopassa ei ole maskeja lähes kellään, siksi epidemiaa ei saada kuriin.
Tismalleen noin.
Täytyy olla vähä-älyinen jos ei osaa tätä 1 plus 1 laskea.
Maskeja EI OLE tarpeeksi, joten ainut keino on sanoa että niistä ei ole hyötyä.
Ja AP:lle, miten teet niistä pakollisia jos niitä ei ole?
Koska olen mielenterveysongelmainen.