Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Veikkaan, että Koronan tulo on parantanut ilmastoahdistuneet

Vierailija
13.03.2020 |

Meni varmaan asiat tärkeysjärjestykseen.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.03.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Korona on tehnyt planeetalle todella hyvää. Päästöt ovat olleet poikkeuksellisen alhaisia Kiinan pysähdyttyä ja väki välttää turhaa matkustamista. Todellakin auttaa hieman ilmastoahdistukseen. Sitten vaan toivotaan, että epidemian aikana opitaan hyödyntämään etäyhteyksiä uudella tavalla ja matkustamisen aiheuttamat päästöt notkahtavat pysyvästi.

Vierailija
2/4 |
13.03.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Korona on pistänyt lentomatkailun jäihin ja parantanut isojen saastuttavien kaupunkien ilmanlaatua ja vähentänyt kokonaispäästöjä. Korona on hyvä asia ilmaston kannalta. Seuraan tilannetta suurella mielenkiinnolla.

Korona ei itseäni pelota. Luonnollinen tapa poistaa heikot, vanhat ja huonokuntoiset. Ikävää, jos sattuu omalle kohdalle tai läheisille, mutta kyseessä on ihan luonnollinen tapa lähteä.

Kiinassakin jengi näkee, millaista on sininen taivas ja että se on saavutettavissa. Miten kauan kestää, että kapina lähtee käyntiin? Suurta tyytymättömyyttä on jo ilmassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.03.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiks jännää miten greta ja korona ajaa samoja asioita: ei lentämiselle, ihmisten liikkumista, sananvapautta ja kulutusta estettävä. Työpaikkoja suljettava. Lisää työttömyyttä ja kurjuutta. Sähköä ei tarvita. Pärjätköön porukka ilman ruokaa.  Ja ennenkaikkea lisää keskusvaltaa ja valtaa fasististalinisteille  jotka keskitetysti voivat pomottaa kaikkia ja tällä kertaa voi vapaasti pyssyttää hanttiin laittajat koska vaarantavat kaikkien hengen.

Vierailija
4/4 |
13.03.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Korona on parantanut ilmastoa konkreettisesti niin Kiinassa kuin Italiassa. Ei me ihmiset näköjään muuten tajuta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän seitsemän