mesesta.. mita ihmetta tama on? kun laitan siskolleni viestin niin valilla tulee ihme vastauksia joita siskoni ei todellakaan kirjoita:
hey this look alot like you.
sitten tulee linkki.
http//:images
Kommentit (9)
" hei" viestin? Mulla sekos mese tänään sen takia...
Mitähän tässä tekis nyt?
Onko mun koneelle päässyt joku vai tuleeko ne tuolta toisesta osotteesta eli onko se virus sielllä päässä?
Ei mistään muusta osottesta tule.
Alkanut nimittäin siitä koneet sekoilla...
Vierailija:
Alkanut nimittäin siitä koneet sekoilla...
En ole avannut sitä, kun jäin ihmettelee miksi mun frendi lähettäs jotain tollasta (ei olla aikoihin oltu tekemisis)
Vierailija:
En ole avannut sitä, kun jäin ihmettelee miksi mun frendi lähettäs jotain tollasta (ei olla aikoihin oltu tekemisis)[/iSinuna poistaisin sen... Mä taas mietin, että saako tota sähköpostia enää ollenkaan toimimaan vai pitääkö vaihtaa uusi? Mitkä kaikki tukevat messengeriä?
ellette ole varmoja mitä ne pitää sisällään!
Sain kerran yhdeltä tuttavalta viestin, jossa oli jokin linkki. En avannut linkkiä vaan suljin koko ikkunan. Kohta taas tuli tältä tuttavalta pelkkä se linkki. Taas suljin ikkunan. Kolmannen kerran jälkeen kysyin, että mikä juttu tuo on. Miksi lähettelee jotain linkkiä. Tää tuttava oli ihan pihalla: Ei hän ollut mitään lähetellyt. Selvisi, että hänellä oli koneellaan haittaohjelma, joka lähetteli mesen kautta linkkejä levitäkseen uusille koneille.
Yks ystävä sai samalla tavalla linkin kaverilta mesestä. Meni avaamaan sen ja joutui monta tuntia taistelemaan, että sai haittaohjelman pois koneeltaan.
http://msn-images. hostnake. com/viewimage. php?