Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suomalainen panikoi koronaviruksesta, mutta vie oksentavan lapsen päiväkotiin eikä pese käsiään

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina toki löytyy ääripäitä.

Onneksi suuri osa vanhemmista kuitenkin on fiksuja ja lapsensa etua ajattelevia. Ainakin itse työssäni näen, kuinka vanhemmat koittavat järjestää lapselle kotipäivää monrsti silloinkin, kun vielä ihan pakko ei olisi.

Tietysti myös monien työ nykypäivänä sallii vähän enemmän joustoja ( vaikka etäpäivän)

Vierailija
2/3 |
25.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en vie koska olen kotiäiti enkä muutenkaan veisi kipeänä lasta mihinkään. Ja käsiä pesen todella usein ja todella huolella ja nyt olen alkanut käyttää myös käsidesiä Koronan takia. Että tuo oli kyllä puppua, että kaikki noin tekisi. Välinpitämättömiä ja tyhmiä toki on Suomessa paljon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Media alkaa itse panikoida kirjoittaessaan panikoimisesta. Ihmiset/lukijat/kuulijat haluavat asiallista tietoa

mahdollisimman monelta kantilta ammattijournalisteilta, sitä vartenhan he ovat ammateissaan. Toinen ääripää on vähättely ja asioiden peittely.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kaksi