Kosto kiusaajalle
Keksikää kosto naapuri-kiusaajalle. Puhe tai ymmärtäminen ei auta tässä tilanteessa. Kyse on vuosia jatkuneesta kiusaamisesta ja vit...ta. Naapurin ainoa tarkoitus on alistaa ja saada siitä itselleen hetkellistä nautintoa.
Kommentit (16)
Ketään ei saa kiusata, paitsi naapuria. :)
Halaa sitä ja sano "toivon sinulle pitkää ikää".
Anna olla. Käy vielä huonosti! Kun et välitä siitä että se kiusaa ja vitt**ilee,niin se se vasta sitä jurppiikin! Rupeat puhumaan ihanasti että mitä sulle kuuluu,oot sitte verhot/auton/sohvan vaihtanu,oi kun sun kliivia kukkii ihanasti ja onpas sun mersus hienossa puunissa missäs kävit,viet sille kukkia ja tilaat pizzaa! Se tukehtuu vitu*ukseen kun ootkin kiva hälle :D
lopeta se häirintä äläkätunge hissiin ruiuttamaan niitä ongelmia.
mikäs teidän kakaraanne vaivaa?
Muistakaahan, että rikokseen yllyttäminen on lailla rangaistava teko.
Mä työnnän postilaatikoista silakoita ja kirjoitan lapun, että silakat vastustavat tuhmaa käytöstä.
Miten naapuri voi kiusata? Vaikea samaistua, kun en ole ikinä itse naapurien kanssa tekemisissä enempää kuin "moin" verran, jos satutaan vahingossa rappukäytävään yhtä aikaa. En oikeasti keksi, kuinka naapuri pystyisi alkaa kiusaamaan niin, että menisi ihon alle.
Jos metelöi, ota aina todisteeksi nauhoitus ja tee kirjallinen valitus isännöitsijälle. Riittävän monta kirjallista valitusta, niin häätö tulee. Jos on sanallista kiusaamista, niin sulje korvat. Siinäpähän mölisee omiaan, ei sun tarvi sitä kuunnella tai siitä piitata.
Minulla olisi parikin hyvää konstia, mutta ne eivät ole ihan lain kirjaimen mukaisia ja jäisivät todnäk. sensuurin kynsiin. Lisäksi kukkahattutädit + Räsäsen Päkä eivät niistä tykkäisi. Joten ehdottaisin yliystävällisyyttä hankalaa naapuria kohtaan. Eli, tervehdit tyyliin: "Aivan iiiiihana päivä tänään, rakas naapuri!", tai jollain toisella imelällä tavalla. Tuppaudut avuksi, yms. Jos tyyppi ns. kilahtaa, niin et menetä malttiasi, vaan pahoittelet vuolain sanankääntein, kun olet näin pahoin hänen hermoilleen käynyt. Luovuutta peliin tässäkin asiassa!
Miten tämä kiusaaminen on käytännössä tapahtunut?
kiva nähdäkun pentu juoksee ulisten kun on paljastettu ns. rysän päältä.
pst. tuliko tikkuja?
Nii siis tämä asuinpaikka on vanha omakotitaloalue. Jokaisella oma talo ja tontti. Kiusaaminen on meluamista, huutelua, kännisekoilua, asiatonta käyttäytymistä, tuijottamista, ikkunassa ja ulkona kyttäämistä, pieniä kusisia temppuja. Kiusaaja on mies.
How people treat you is their karma. How you react is yours.
Itse pyrkisin minimoimaan kontaktin.
Älä kosta. Mie olin koulukiusattu, nii tiiän miltä se tuntuu. Miust kostamisessa ei oo mitään järkeä. Jatka elämääsi ja ota positiivinen asenne. :) M25
Muuta pois ja unohda kostot.