pettäjä
tuttavapiirin mies pettää vaimoaan. tuntuu pahalta. on flirtti mies ja saa naiset "koukkuun" olen hiljaa., vaikka halveksin miestä. nuortet naiset lankeaa ja somettavat jopa rakkaudesta. onko oikein olla hiljaa vai kertoa totuus.
Kommentit (9)
Jokainen päättäköön itse miten haluaa vaikuttaa asiaan omilla puheillaan.
Itse päätin jo vuosia sitten, etten sekaannu muiden parisuhteisiin millään muotoa.
Monilla on sopimuksia, että saa käydä vieraissa. Varsinkin Helsingissä, kimppakivaa ja vaimo istuu vieressä ravintolassa, kun miehellä joka lauantai uusi nainen. Avoimet suhteet jne. En menisi sinuna moralisoimaan. Mistä tiedät haluaako vaimo edes olla miehensä kanssa, muuten kuin lasten vuoksi. Voi antaa vapaasti mennä. Minun mielestä sinun ei kannata puuttua heidän seksielämäänsä.
Onko sinulla tapana muutenkin puuttua toisten elämään? Arvostelet, anna ohjeita miten pitää elää ja olla, mitä ostaa, mitä puhua, miten käyttäytyä? Koska minä, minä, minä
Halveksit hyvää miestä.
Vähän sama kuin halveksisi hyvää työntekijää sen takia että se on vain kova tekemään hommia.
Olet kyllä aika skitsofreeninen ihminen.
Pitäisikö miehen leikkiä jotain jeesusta vai?
Kerro. Minulle läheinen nainen sanoi myöhemmin, kun mies oli jäänyt kiinni avioliiton ulkopuolisesta suhteesta, joka oli kestänyt jo pari vuotta, niin Miksi kukaan lähipiirissä ei kertonut hänelle? Miksi me kaikki vaieten annoimme hiljaisen hyväksynnän? Hän sanoi, että olisi elämästään säästänyt aikaa, vuosia kun olisi tiennyt ja jättänyt silloin jo miehensä. Nyt on jo vanhempi ja väsyneempi ja ei enää niin haluttava miesten silmissä. Eli uhrannut elämänsä miehelle joka lopulta valehteli ja nainen kokee liittonsa olleen lopulta vain valetta, ei aitoa välittämistä, rakkautta. Hukkaan heitetty elämä.
Aika huono provo.
Menepä nukkumaan nyt, kello on jo aika paljon.
Huomenna sitten uusin eväin keskiviikkoa kohden.
Ei kuulu sulle, pysy erossa.
Hyvin moni puoliso tietää toisen pettämisestä mutta siitä ei puhuta, saatika tarvita jotain sivullista akkaa leikkimään moraalisankaria kun tulee paljastamaan totuuden.