Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

PAHA punkkipelko - onko muita kohtalontovereita?

Punkkikammoinen
10.02.2020 |

Olen neuroottisuuteen taipuvainen ihminen ja yksi pahimmista peloistani ovat punkit, koska ne levittävät vakavia tauteja. Asia tuli mieleeni näin talvisaikaan Iltalehden "viehättävästä" uutisesta, jota en välttämättä suosittele punkkikammoista lukemaan:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e39ae112-fb8a-48a0-9543-0aff7568ca03

Punkkikammoni on niin paha, etten kesäisin tunne oloani rennoksi metsissä liikkuessa, vaikka muuten koen luonnossa olemisen parhaaksi mahdolliseksi terapiaksi. Se saa minut myös ylihuolehtimaan pojastani ja hänen mahdollisesta törmäämisestään punkkeihin.

Onko muita, jotka ovat samalla tavalla punkkikammoisia? Kertokaa myös punkkeihin liittyviä kokemuksia, jos jaksamista riittää.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuunteles Afterwork vika podi :)

Vierailija
2/3 |
10.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita punkkeja torjuvat permetriinillä käsitellyt vaatteet päälle ja lierihattu päähän. Kyllä se siitä. Näet, jos

punkki yrittää käydä kimppuusi, kun vaatteet ovat vaaleat. Muista myös vetää sukat lahkeiden päälle ja tarkistaa olkapäät, jos punkit putoilevat hatultasi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.02.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivottavasti poliisi on ottanut tutkiakseen mistä liekinheittimestä tuo akka tuossa artikkelissa puhuu.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän neljä yksi