Crocs, erot aidot vs kopiot???
Minusta eivät mitenkään viehättävät jalkineet enkä ikinä antaisi lapsille jokapäiväiseen käyttöön, mutta ollaan etelään lähdössä ja ajattelin että voisivat olla hyvät uima-altaalla ja rannalla. Olisivat lisäksi kevyet kuskata ja toisiksi kengiksi riittäisi kunnon nahkasandaalit (joita taas ei kannata pitää altaalla, etteivät kastu).
Kopioita saa noin kympillä ja aidot maksaa 35 euroa, ono niissä muka noin oleellista eroa? Kun kuitenkin kyseessä satunnainen lyhytaikainen käyttö.
Kommentit (29)
Siinä menevät kuin jotkut muutkin, mutta mitään autuasta tunnetta niistä ei jaloille tullut, hikoilevatkin jonkinverran. Missään muualla en niitä pitäisi, ovat vielä tyhmän näköisiäkin.
Etelään en ostaisi sen enempää aitoja kuin feikkejäkään. Ostaisin sitten vaan jotkut tavalliset halvemmat sandalit tuollaiseen altaanreuna-käyttöön. Ajavat varmasti saman asian ja ovat kivemman näköiset.
Aidot istuvat paremmin jalkaan kuin feikit. Feikkejäkin tosin on erilaisia. Lapsikin on saanut feikit lahjaksi, ja kesällä niitä varmastikin jonkin verran käytetään. Noissa feikeissä oli tosiaan pistävä haju.
jees. Tykkäävät myös niistä " juntti" crocseista, joita käyttävät kesällä. Vanhin on poika, joka käyttäisi juntti-crocsejaan koko ajan, mutten ihan joka paikkaan anna. Toisaalta on mukava antaa lasten niitä käyttää, kun jengi on ihan hiilenä crocseista ylipäänsä. Muuten meillä kyllä kenkiä kaapit pullollaan, kun äitikin hirveä kenkäfriikki ja materialisti!
miehellä kympin knocksit Cittarista : )
Yksiltä messuilta ja ne on tosi hyvät. Itseasiassa mä olen yllättynyt siitä että ovat olleet noin kestävät. Meillä normaalisti saa tuolle rasavillille pojalle ostaa kolmet, neljätkin sandikset kesän aikana, nyt on pärjätty yksillä ja ovat vieläkin ehjät. Samoin itte oon kulkenu ympäri vuoden omillani, lunta kun ei hirveesti oo ollut, ja hyvin on toiminut. =)
En maksa aidoista edelleenkään turhaan, koska kopiotkin toimivat.
=)
Voit heittää sitten kotiin lähtiessä siellä roskiin. Eivät vie palatessa tilaa laukuissa.
http: //winterbutton. fi/index. php?cPath=12
Mulla on sekä aidot että kopiot ja ei niissäoikeasti mitään eroa ole Ulkonäössä vähän, mtta kamala rumat ne on molemmat. Kopiot haisi muovilta muutaman viikon eteisessä, mutta ei sen jälkeen.
siis yhtä kevyet, jalalle mukavat jne molemmat. Oatisi lapselle matkalle feikit.
Epäaidot olivat huomattavasti ohuempipohjaiset ja hikoilevampaa materiaalia. Myös kai aidoissa materiaali mukautuu jalan mukaan.
Se Cayman-malli on niin ruma etten sitä jalkaani huoli.
feikit oli painavammat ja kovempaa muovia eli eivät istuneet jalkaan niin kuin aidot. Musta ero oli tosi iso sit kun ostin aidot ja pystyin vertaamaan. Aidot ovat pehmeät
Oisko nuo sitten aidot. Tosi kevyet ainakin ja hyvin tehdyn näköiset. Kestosta en tiedä kun vähän aikaa
vasta olleet.
Mulla on sekä aidot että kopiot...monetkin kopiot :) ja pitää sanoa, että ei niissä juurikaan eroja ole. Aidot ovat ehkä hieman kevyemmät.
Eli aidoissa on siinä " takahihnan" mustissa napeissa krokon kuva ja siinä hihnassa lukee crocs.
on useammat kopiot ja kevyitä on. haju haihtuu nopeasti eikä mua oo ainakaan haitannut. sairaalassa työkenkinä on ollu ihan hyvät. ja kun halpoja ovat niin voi ostaa useammat ja vaihdella päivän fiiliksen mukaan!
sh
Ostettiin viime kesanä allaskengiksi Kreetalta 6¿:lla. Yllättävän mukavat olivat jalassa, eivät olleet liukkaat eivätkä hiertäneet.
kanssa feikit aivan mainiosti!
Vierailija:
Ostettiin viime kesanä allaskengiksi Kreetalta 6¿:lla. Yllättävän mukavat olivat jalassa, eivät olleet liukkaat eivätkä hiertäneet.
Ei kannata ostaa aitoja. Feikit ajavat saman asian. Crocksit on kätevät pihakenkinä ja meillä oli ne mukana etelässä ranta- ja allaskenkinä.
Kyllä aidot erottaa jo pelkästä ulkonäöstä ja ovat kopioita kestävämmät.