Valehteliko Tuurna vai " pakotettiinko" hänet perumaan puheensa
Kommentit (10)
Koskaan et saa enää apurahaa, töitäsi ei huolita sinne tai tänne tms. Tiedä sitten miltä taholta.
jos muistelee Kanervan julkisuutta lyhyen ajan sisällä.
kun samaistetaan itsensä paljastelijaan..loppuu taulukaupat kokonaan. Tosin eipäs moinen takinkääntökään asiakkaita lisää tuo
tälläinen on tämä Suomen media. ollaan tyhmiä kuin ankat ja valehdellaan ummet lammet ja kansa uskoo vaikka ne sitten " oikaistaiskin" myöhemmin. Pääasia että lehdet myy..
Varmaan on Iken tavannut ja IK on heittänyt läppää.
Joku on painostanut, uhkaillut tms. Tuntuisi tässä yhteydessä loogiselta ja yksinkertaisimmalta selitykseltä.
Sen verran minäkin muistan siitä, mitä taiteilija ensin kertoi. Hän sanoi nimenomaisesti, että Kanerva kävi käsiksi häneen hakien seksuaalista kontaktia oli se sitten suutelua tai suoranaista kourimista.
Nyt hän kertookin, että kyseessä oli vain kohtelias poskisuukko.
Kuitenkaan taiteilija ei sano, että media olisi ensin siteerannut häntä väärin tms.
Mitä ihmettä???
joita ei ole asiaa pyydetty tekemään, mutta tekevät palveluksen. Pitkäjänteinen stragegia.
Jos Tuurna tosiaan PERUU puheensa, niin skandaali saa uusia, mielenkiintoisia käänteitä: mitähän peliä kulisseissa oikein pelataan ja kuka pelaa?
Jos on viettien vietävissä, on helppo kohde kiristäjille yms.