Tein instassa pienen testin ja tulos on tämä
Julkaisen normaalisti vain perus selfieitä tai peilikuvia normaalit vaatteet päällä tai harrastus kuvia tms. Yleensä ei tule edes kommentteja, tykkäyksiäkin max 70.
Julkaisin tässä hiljattain kuvan missä on vähän vaatetta päällä ja makaan sängyllä. Vähän sellainen vihjaileva kuva. Tarkoituksella.
Tykkäyksiä hetkessä yli 100, 10 kommenttia.
Monikaan nainen seuraajistani ei tykännyt kuvasta mutta miehiltä yllätys yllätys suurin osa tykkäyksistä ja kaikki kommentit.
Eli jos haluaisi olla suosittu instagramissa niin millään perus kuvilla ei pärjää,vaikka mielestäni omakin tili on mielenkiintoinen koska on selkeät aiheet ja huolellisesti otetut kuvat eikä mitään suttuja.
Mutta noh, jatka omaan normaaliin tyylin. Tämä oli vain testi kun mietin saako belfien ottajat tykkäykset vaan sen perseen takia ja totesin että kyllä saa. 😀
Kommentit (6)
Mä oon tehnyt sellaisen huomion, että -10 asteessa sade tulee alas lumena, +10 taas vetenä. OMG!
Ei tulos mikään yllätys ollut Ap:lle, kunhan vaan toteen näytti omat aavistuksensa.
-eri-
Eiköhän ne vetävät miesten kuvat tee samalla tavalla kauppansa naisille.
Niinhän se menee kuvitellaan maailmaa paremmaksi kuin se oikeasti on. Ei ymmärretä miten asiat menee vaikka tiedetäänkin asiat. Ja sitten vielä ollaan harmissaan että asiat ei ole totuudenmukaisia.
No kylläpäs kiukkusta porukkaa viattomasta keskustelun aloituksesta. 😂
Ap
Ja tulos oli yllättävä, koska...?