Sain viime yönä puhelun säätöni kaverilta
Juuri palattiin säädön kanssa yhteen, ja meillä molemmilla oli juttua toisten kanssa välillä. No itselläni oli juttua säädön kaverin kanssa, kun lähennyttiin uudelleen.
Tosiaan viime yönä tämä sitten soitti ja kyseli kuinka hänen tuleva vaimonsa voi. Siinä jonkin aikaa juteltuamme hän sanoi, ettei välitä vaikka deittailen hänen kaveriaan tai ihan ketä vaan. Mä tuun aina olemaan hänen ja ennemmin tai myöhemmin mä tajuan hänen olevan se oikea.
Pisti kyllä miettimään, että mistä tää purkaus yhtäkkiä tuli, kun välillä on päiviä, ettei hänestä kuulu mitään.
Kommentit (9)
Vierailija kirjoitti:
Mitä!?! En saanut mitään tolkkua, mutta ei haittaa.
No en oikein itsekään ole selvillä mikä homma. Ilmeisesti kuitenkin palasin yhteen entisen säätöni kanssa ja meillä oli välillä muiden kanssa juttua. Itse lähennyin uudelleen säätöni kaverin kanssa, josta alunperin olin kiinnostunut kuukausia sitten.
Viime yönä tämä säätöni kaveri sitten soitti ja kutsui mua tulevaksi vaimokseen, eikä välitä, vaikka deittailisin hänen kaveriaan tai jotain muuta. Ennemmin tai myöhemmin kuulemma tajuan hänen olevan mulle se oikea.
Ap
Eikö ne molemmat ole sun säätöjä, jotka ovat sen lisäksi kavereita keskenään? Ja tää toinen tahtoo olla paljon enemmänkin kuin säätö.
Ei kannata mennä naimisiin, jos ihmissuhde on sun mielestä säätö.
Mitä tässä nyt ollaan säätämässä, millä parametreilla ja millä toleransseilla? En ymmärrä yhtään mitään.
Vierailija kirjoitti:
Mitä tässä nyt ollaan säätämässä, millä parametreilla ja millä toleransseilla? En ymmärrä yhtään mitään.
Pannaan varovasti kaikkia antamatta kuitenkaan itsestään kaikkea tai oikein mitään.
"Joo siis niinq säädön kaa palattii yhteen tai siis säädön nyksän säädön kaa puhuttii eile jotn niinq sillee joku eiku nyt seukataan"
V*tun idiootti debiili, opettelisit kirjottamaan.
Oon vään lsd ja säätö soitti.
Mun tuleva vaimo.
Ikuisesti.
Ap
Mitä!?! En saanut mitään tolkkua, mutta ei haittaa.