Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

"First world problems"

Vierailija
10.12.2019 |

Onko teillä kavereita tai tuttavia, jotka sanoo aina noin kun kerrotte jostain omasta ongelmastanne? Ärsyttääkö? Minua ainakin ärsyttää, kun pari kaveria sanoo aina noin, eikä siksi kiinnosta kertoa heille oikein mitään.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.12.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

minua ärsyttää todellakin että eräälle entiselle ystävälle ei tullut letkautettua tuo!! Sillä oli niin paljon first world probleemeja, siksi entinen kaveri etten jaksanut kuunnella. Harmi kun jäi sanomatta.

Eräälle ennestään tuntemattomalle ihmiselle sanoin kerran tuon, kun valitti että ei tiedä mitä tekis lentopisteiden kanssa . Jo 3 vuotta sitten lentosheimasin. Oma vika kun tulee joogakurssin yhteydessä valittamaan tällaista, ihan kuin olisimme samassa veneessä. Hän kouluttamaton, lakeuden tyttö joka päässyt teollisuusyrityksessä eteenpäin johonkin alimman keskitason teamleaderiksi. Minä: koulutettu pk-seutulainen, silloin työtön. Vaikka joogaamme, emme molemmat menetä yöunia miettimällä Bali vai Thaimaa. Joulu- vai tammikuu. Minulla on joogassa hieman henkisemmät tavoitteet. 

Ihmiset ketkä keskustelevat vain matkoistaan ja valittavat että jokin lentoreitti on kallis/hidas/huono kone/palvelu jne sietävät kuulla tämän. Lennän itse tosi vähän ja miksi ihmeessä valittaisin jos itse valitsen lentämisen. Aina voi jäädä kotiin. Oikeesti. Selvisin aikoinani siitä että mentin lentopisteitä joilla olisin ehkä päässyt Tukohlmaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kahdeksan