Jos jäisit nyt lopullisesti töistä pois, kaipaisitko työkavereistasi?
Minä varmaan joitakin kaipaisin, vaikka varsinaisia ystäviä ei töissä olekaan.
Kommentit (14)
Kaipaisin ja osaa näkisin varmaan siltikin. Mulla on kiva työyhteisö.
Muutama ihan ok tyyppi, muttei varsinaisia kavereita. Edellisessä työpaikassa olin 20 vuotta ja sieltä jäi muutama hyvä kaveri.
Harkitsen lopettavani juuri heidän vuokseen.
Jäin jokin aika sitten eläkkeelle.
Hyvät muistot on työkavereista, edellen joidenkin kanssa käydään yhdessä teatterissa ja syömässä.
En kaipaa enää työelämää missään muodossa, mutta kivat muistot on mielessä.
Ei tulisi. Huono, kateenpaska ilmapiiri.
En. Olen heidän esimies enkä koskaan ole kaveerannut alaisteni kanssa ja hyvä niin.
Ehkä kahta tai kolmea, joista yksi on firman pomo. Voi kunpa kaikki johtajat suomen maassa olisivat tuollaisia. Lucky me :)
Kyllä kaipaisin oman tiimin jäseniä.
Meillä sujuu duunit hyvin, ollaan innostuneita ja aktiivisia kaikki ja tulosta tulee.
Ilo olla töissä.
Kaipaisin tietenkin.
Meillä on toimiva työyhteisö, vaikka ollaankin kaikki naisia.
Jäin pois töistä vuosi sitten (yt) ja kyllä, kaipaan työkavereita. Osan kanssa ollaan yhteyksissä aina toisinaan edelleen. Mitä olen kylillä entisiä työkavereita nähnyt niin samat fiilikset muillakin poispotkituilla. Kaikesta kiireestä ja sotkusta huolimatta meillä oli tiivis ja hyvä työyhteisö.
Minulla ei ole eläissäni ollut ikävä ketään. En oikeastaan tiedä, mitä se tarkoittaa. Ihmisiä on ihan kiva nähdä, mutta jos joku ei kysy minua mukaan jonnekin tai kävisi pakollisilla asioilla, en varmaan muistaisi poistua kotoa useampaan kuukauteen.
En jäisi kaipaamaan. Havahtusin varmaan jossain vaiheessa, että ai niin, nekin on olemassa, mitähän niille kuuluu.
En ainuttakaan.