Facebook viestit
Auttakaa ihmiset.. miten saan facebookin viestiasetukset niin ettei tuntemattomat pysty laittaan viestiä. Saan joka päivä todella törkeitä viestejä mm. Huorittelua. Ja voin sanoa että niitä ei ole kauheen kiva lukea. Ja joo oon "jo" 22v mutta on avuton tollasten juttujen kanssa..
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Eikö tuntemattomien = ei fb-kavereiden viestit mene viestipyyntöihin eikä varsinaisiin viesteihin. Poista ne äläkä lue niitä.
Ei aina. Minulle ainakin joskus tulee suoraan ilmoitus viestistä vaikkei olisikaan kavereissa, joskus menee viestipyynnöt-kansioon.
Mahtuuko fb-viesteihin pitkä viesti ja skannattu valokuva samaan viestiin? Onko sitä tilaa jotenkin rajattu?
Vai pitääkö pitkä viesti pätkiä osiin ja lopuksi kuva?
Eikö tuntemattomien = ei fb-kavereiden viestit mene viestipyyntöihin eikä varsinaisiin viesteihin. Poista ne äläkä lue niitä.