Sairaudestakin voi olla hyötyä
Mieheni sairastui eturauhassyöpään vähän päälle 40-vuotiaana. Tauti voitettu ja täysi n terve nyt, mutta seksihalut ja kai kyvytkin meni. Mun mielestä miestä tämä ei haittaa ja siksi ok.
Halusin aina suuren perheen, mutta jouduttiin jyystämään jokaisen kolmen lapsen takia puolesta vuodesta vuoteen ennenkuin tärppäsi. Koko touhu melkein oksetti ja käytännössä olin vain sperman vastaanotin. En ole koskaan erityisemmin pitänyt seksistä, mutta lapsen teon ja miehen takia olen kuitenkin antanut.
Nyt tilanne on sairauden jälkeen oikeasti win win. Kumpikaan meistä ei halua ja saan ensimmäistä kertaa parisuhteessa ollessani olla täysin stressaamatta seksistä. Onneksi mies parani syövästä täysin ja mielestäni meidän parisuhde ei ole koskaan ollut näin hyvä.