Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiinnostus voi lopahtaa kai ihan kertalaakista?

Vierailija
14.11.2019 |

Johonkin tiettyyn tilanteeseen/ominaisuuteen mikä paljastuu? Silloinkin, jos tunteet ovat olleet pitkäaikaisia siihen asti?
Onko teille käynyt koskaan niin? Mulla kokemusta vain päinvastaisesta. Esim. kaverin mies petti, mutta ei pystynyt lakata rakastamasta heti.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä, etenkin ihastusvaiheessa. Rakkaus on sitten jo monimutkaisempi juttu, koska usein rakastuneena pyritään antamaan virheetkin anteeksi, vaikka järki sanoo toista.

Ja kyllä, olen kokenut tuon kiinnostuksen lopahtamisen. Olin monta vuotta ihastunut opiskelijakaveriin. Sitten yhden kerran hän osoitti olevansa suoraan sanottuna tyhmä (muuten oli supliikki ja hyvä opiskelussa, joten ei aiemmin tullut ilmi). Kaikki kiinnostus loppui siihen paikkaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi yksi