Tavara, jonka unohdatte joka ikisellä kauppareissulla?
Itselläni vanupuikot. Unohdin ostaa niitä eilen ja tänäänkin, vaikka kävin kaupassa molempina päivinä.
Kommentit (29)
Mieheni. Ja joka kerta toivon ettei se löydä takaisin kotiin....
Hammastahna on usein haastava
Margariinia toinen
Palliöljy, täytyy saada pallit kiiltään kun tulee naisia kylään.
Päinvastainen tapaus. Minulla on pakettitolkulla vessapaperia. Aina kaupassa tulee vaivaava ajatus, että unohdinko nyt jotain, vaikka en muista mitä. Ostan sitten vessapaperia varmuuden vuoksi. Voi äly!
Vierailija kirjoitti:
Suodatinpussit.
Joo, tämä minullakin!
Ap
Dildokokoelmani unohdan aina kassan luokse kun etsin käsilaukustani lompakkoa ja otan tavaroitani ulos sieltä.
Suola. Ostan sitä niin harvoin että voi mennä viikkoja niin että käyn kaupassa ja kotona jauhan itselleni että muista suola ja kuitenkin unohdan sen.
Suodatinpussit, oivariini, vanulaput ja kahvi
Tuorekurkku aina unohtuu, silloin pitää turvautua lenkkimakkaroihin. :(
Mulla tippu kerran laukusta kassalla käytetty kortsu siihen hihnalle! :D:D:D:D:D
Sen, mitä kasvimaitoa kotona on vielä ja mikä on tällä kertaa lopussa. Vastaavalla logiikalla menevät esim. tomaattipyre ja -murska sekaisin.
Vierailija kirjoitti:
Mulla tippu kerran laukusta kassalla käytetty kortsu siihen hihnalle! :D:D:D:D:D
Ja mulla uimahallista löytämäni käytetty tamponi. :DD
En unohda mitaan, mulla on keittion seinassa liitutaulu, johon kirjoitetaan (melkein) lopussa olevat tuotteet. Taman lisaksi tehdaan kauppalista myos sen mukaan, mita seuraavan viikon aikana aiotaan syoda (kaydaan vaan kerran viikossa kaupassa).
Kauppalistan laitan viela kaupan hyllyjarjestyksen mukaiseen jarjestykseen. :)
Viimeksi tosin unohdin ostaa papuja, silla UNOHDIN TULOSTAA SEN KAUPPALISTAN MUKAAN :D Listan muut muistin kun olin sita niin kauan pyoritellyt ja saatanyt.
Mikaan jarjestelma ei siis ole pomminvarma, mutta 99% kauppareissuista en unohda mitaan.
Tulitikut