Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kertokaapa minulle millaisia teidän 13-v. pojat ovat

Vierailija
21.10.2019 |

Vertaistukea vailla. Kyseessä esikoinen, joka aina ollut yhteistykykyinen ja tasainen tapaus.

Ei suostu liikkumaan perheen kanssa missään, ei matkoille, syömään, kylille, leffaan tms. Kirjoittautui huoneeseensa vain Kännykälle. Kouluarvosat tippuneet 9-》 6. Wilmamerkinnät lisääntyneet, negatiiviset siis. Sotkee huonettaan. Tic-oireita. Ääntelee, naksuttelee. Ei oikein ole kavereiden kanssa, mutta häipyy ilmoittamatta vaikka 50 km päähän Helsinkiin. Kiroilee, aggressiivinen, itkuinen. Pyrkii löytämään syyn epäonnistumisiin aina ulkopuolelta.

Huutaa, että olen pilannut hänen elämänsä, haluaa laitokseen, haluaa pois kotoa pian. Kulkee huppu päässä. Värjää ja leikkaa hiuksiaan ilman lupaa. Ei syö tarjolla olevaa ruokaa.

Ja varmaan vielä monia muitakin juttuja, en jaksa kirjoittaa enempää. Alkaa voimat loppua.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellakin haette apua, laitos voisi olla hyvä vaihtoehto, kun siellä on ne rajat, joita kaikki vanhemmat eivät pysty pitämään ja toisaalla harvemmin kotona kukaan voi vahtia edes lasta kokopäiväisesti, kun töissäkin pitäisi käydä, mutta laitoksissa tämä on mahdollista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän yhdeksän