Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pakkoruotsi ei kuulu demokratiaan eikä pohjoismaiseen avoimmuuteen

Vierailija
13.08.2019 |

Pakkoruotsi on muistutus suomalaisille suomalaisten syrjinnästä, hyväksikäytöstä, heikkoudesta ja kulttuurin kehittämisen estämisestä satojen vuosien ajalta.

Siksi sitä vihataan. Se on myös ihan hyväksytty syy vihata pakotettua kieltä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä sitä vihataan ihan jo senkin takia, että ihmisten rajallista elämää tuhlataan täydellisen turhaan kieleen, jota suurin osa ei tilastojen valossa edes tule oppimaan riittävän hyvin.

Jokaiselle pakkoruotsittajalle pitäisi työntää kurkusta alas pakkoswahili tai jotain muuta "hyödyllistä". Josko sitten tajuaisivat millaisia idiootteja ovat. Tai no, en usko, että tajuavat, onhan se näistäkin ketjuista jo nähty, ettei niiden päässä liiku yhtään mitään.

Vierailija
2/4 |
13.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puolueille ei jytky kelpaa vaikka tarjottimella tarjotaan.

Pakkoruotsin vastustus yhdistää kansaa, kun 74% vastustaa pakkoruotsia. Siitä saisi moni puolue jytkyn, jos rupeaisi vastustamaan pakkoruotsia, mutta se ei kelpaa puolueille jostain syystä.

Suomen demokratia ei toimi pakkoruotsin tapauksessa. Puolueet yrittävät väkisin ajaa omaa agendaansa kansalle ja jäävät oppositioon mieluummin kuin vastustavat pakkoruotsia.

Tulevaisuuden historiantutkijat joutuvat selvittämään mikä on ollut se tekijä että puolueet eivät suostuneet ilmiselvän vääryyden poistamisen, vaikka kansan tuki olisi ollut saatavissa. Vain persut ovat suostuneet kansanedustajiksi ja kuunnelleet kansaa. Muut puolueet ovat valtionedustajia kansaan päin ja ajavat omaa ajatustaan kansalle.

Tutkimus osoittaa että 74% suomalaisista vastustaa pakkoruotsia, siis pakollista identitteettiä.

Ruotsin kieli joka joudutaan pakottamaan suomalaisille, koska se ei kuulu suomalaisten identiteettiin ja siksi se suututtaa 74% kansasta. Se on suuri häpeä että pakkoruotsista ei päästä demokraattisessa maassa eroon. Se on häpeällistä demokratian halveksuntaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jep. Kiva kun viiden prosentin vähemmistö määräilee Suomen asioita.

Vierailija
4/4 |
14.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruotsin kielellä on satoja vuosia haitattu suomalaisen kulttuurin, identiteetin, kielen kehittymistä, eikä se siksi mitenkään aiheuta minkäänlaista velvollisuutta tukea ruotsin kieltä. Päinvastoin. Ruotsin kielestä pitää päästä näistä syistä eroon.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi yksi