Minkälainen kuva treffipalstalle?
En ole "joutunut" pitkiin aikoihin etsimään seuraa netistä, mutta nyt kun olen sinkku ja haluaisin todella löytää jotain seuraa, jossa viihtyisin, en oikein tiedä minkälaisen kuvan laittaisin itsestäni. Ongelma on myös siinä, etten välttämättä tiedä vastaako oma peilikuvani todellisuutta, eli onko niin, että peilikuvassani näen itseni kauniimpana kuin oikeasti olen vai olenko juuri sen näköinen kuin muut minut näkevät. Tämä siis aiheuttaa sen, etten tiedä itsestäni kuvaa ottaessani, missä kuvassa näytän siltä kuin oikeasti.
Kukaan tuskin haluaisi laittaa itsestään omasta mielestään huonoa kuvaa muiden nähtäville, etenkään seuranhakuun, mutta mistä minä tiedän, onko se huono kuva minusta todellisuutta vai pelkästään epäonnistunut, epärealistinen kuva? En siis halua johdattaa ketään harhaan, mutta en voi tietää, miten muut näkevät minut, kun olen itse nähnyt itseni vain peilin kautta.
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Laita passikuva
Mutta ainahan sanotaan ettei passikuvassa kukaan näytä itseltään?
Ei kuvista ikinä voi nähdä täysin, miltä joku näyttää livenä. Puuttuu ilmeet, eleet jne. Laita joku hymyilevä ja siisti kuva josta itse pidät, älä ylianalysoi.
Joku sellanen kiva "normaali" kuva jota et ole ottanut deittailutarkoituksella. Esim. harrastuksesta tai jostain normitilanteesta. Muuten näkyy liika yrittäminen.
Laita passikuva