Kaunis astiasto?
Mikä on mielestäsi kaunis astiasto? Opiskelut on vihdoin opiskeltu ja nyt työelämään päästyä olisi aika hävittää eripari mukit, lasit ja lautaset ja toivottavasti löytää jokin kiva astiasto kerättäväksi. Mikä olisi kaunis ja järkevän hintainen sarja?
Kommentit (8)
Riippuu mistä tykkäät. Itse ostin keväällä uuden astiaston, Villeroy & Bochin Old Luxembourg Brindille.
Uusi raikas astiasto ja hyvänkokoiset kahvikupit.
Valkoinen Teema, johon yhdistetään vaaleansiniset Kartio-lasit (ei saa irroittaa tarroja) sekä Savonia-aterimet. Lisäksi pitää olla Taika-mukit.
Taaaaas tämä. plääh.
Googleta kuvat ja valitse paras.
Minusta mikään yksittäinen astiasto ei ole kokonaisuudessaan hyvä. Olen ostanut osia eri astiastoista niin, että ne sopivat hyvin yhteen.
Sarpanevan Rosenthalille suunnittelema Suomi astiasto. En omista, mutta haluaisin.
Mieti ennen astiaston hankkimista, pidätkö pelkistetystä vai romanttisesta tyylistä. Näin ei sitten myöhemmin harmita huono valinta, jolloin astiat jäävät käyttämättä.
Hei, haluaisin kans ostaa sellaisen elegantin asriaston kuin Lattemamman blogissa. Missä sellaisia myydään?