Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muita aikuisia jotka joutuvat käyttämään lasten aurinkolaseja?

Vierailija
11.06.2019 |

Olen nelikymppinen nainen enkä ole edes lyhytkasvuinen mutta aikuisten aurinkolasit ovat minulle aina liian isot, putoaa päästä kun kävelee. Lasten lasit olisivat sopivaa kokoa mutta hassuja värejä ja kuvia yms. Ärsyttävää muttei voi mitään.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos varaa niin kalliimmat lasit voi valita koon mukaan. Halvat one size eli pienikokoisille naisille liian isot.

Vierailija
2/3 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esim. Ray-Banilla on kevyitä malleja, jotka ei takuulla putoa päästä kun sangat on optikolla väännetty oman pään mukaisesti.

-itsekin pienikasvoinen

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/3 |
11.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on silmälasit lasten mallistosta, mutta aurinkolasit on aikuisten. Ja on ne tosiaan vähän isot. Ei ne päästä putoa, mutta ei ne oikein sovikaan tähän päähän. Liikkeessä näytti paremmalta. Sankoja väännettiin optikolla pääni mukaisesti, mutta joku näissä vaivaa edelleen. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kaksi