Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Työnhaku ja työkokemus

Vierailija
10.06.2019 |

Onko kellään kokemusta, että olisi hakenut työtä ja päässyt haastatteluun tai jopa saanut paikan vaikka ei ole hakemuksessa vaadittua kokemusta? Esim vaaditaan riittävä kokemus johtamisesta, mutta jos ei ole kokemusta johtamisesta?

Hain paikkaa johon kokemus ei riitä, pätevyys just ja just mut se olis mun unelma paikka. Hain siis vähän kokeilumielessä, mutta nyt sit kuitenkin jännittää..

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voihan sitä hakea ja kokeilla, jos annat itsestäsi tarpeeksi pätevän kuvan haastattelussa niin saatat jopa saada paikan :)

Vierailija
2/3 |
10.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu. Hain kesäksi klinikkaeläinhoitajaksi ja pääsin. Ei ole klinikkatyöstä vielä kokemusta, mutta opiskelen eläinlääkäriksi, niin sen takia sain työn kuitenkin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivottavasti tosiaan sieltä oltaisiin yhteydessä ja pääsisin haastatteluun. Luulen kyllä, että minua ei kutsuta tai pidetä varteenotettavana kandidaattina. Noh, onpahan tullut kokeiltua.

Jos nyt ihme sattuisi, niin kuinka nopeasti yleensä tulee kutsu haastatteluun? Hakuaika päättyy torstaina...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kaksi neljä