Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Keittiön facelift, uusinko tiskipöydän?
16.01.2008 |
Olen hieman uusimassa keittiötä (uudet kaakelit, uusi kivitaso lieden viereen ym. pientä), kaapistot säilyvät kuitenkin ennallaan.
Tiskiallaskaappi on 50 cm leveä ja muuta vaihtoehtoa ei yksinkertaisesti ole. Näin allasvaihtoehdot ovat todella rajalliset ja ainoa järkevä vaihtoehto tuntuu olevan sama tiskipöytä, joka meillä nytkin on (Franken Ritva). Kannattaako lähteä vaihtamaan tiskipöytää täsmälleen samanlaiseen, mutta tietysti uuteen ja naarmuttomaan vai kelpaisiko tuo vanha vielä? Kokonaisuudessaan tiskipöytä on vain metrin, joten tuohon ei kannata upotettua allastakaan laittaa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
jos sitä hoitaisi esim metallin kiillokkeella (käytetään mm. teollisuus keittiöissä) ? itse en lähtisi vaihtamaan jos ei ihan karmeassa kunnossa