Voittaako Makwan Amirkhan tänään UFC ottelunsa
Kommentit (12)
Osasin jotenkin arvostaa ja jopa kunnioittaa tätä heppua kunnes näin hänet siinä ohjelmassa jossa osallistujat olivat pari vuorokautta ilman ruokahuoltoa metsässä. Sellaista valittamisen määrää en osannut odottaa itseään kovaksi väittävältä nuorelta mieheltä!
Maku voittaa!
Mitä sitten, jos valitti nälkäisenä jossain metsäohjelmassa. Luulen et tollaisen kamppailu-urheilijan pitääkin olla vähän itseriittoinen luonne, että saa virtaa konfliktista ja uskoo olevansa oikeutettu voittamaan. Tietty drama queen -luonne varmasti sopii lajiin, joten en ihmettele jos on valittanut ohjelmassa. Ja mitä sitten!
Maku on kova ja itsevarma, voittaa kyllä!
Mutta voittaako Alexander Gustafsson vai Anthony Smith? Ketä Makwan muka kiinnostaa?
Vierailija kirjoitti:
Makwan on tyrmätty juuri hirmuisella kiertopotkulla päähän. Lääkintämiehet parveilevat Makwanin ympärillä. :(
Ei ole matsi edes alkanut vielä, älähän höpötä omiasi.
koska tämä ottelu alkaa ja nökeekö jostain ilmaieksi
Makun pitäis voittaa, vastustaja ei ole kummoinen
Ottelu on menossa toisessa erässä. Näkyy maksukanavilla.
Amirkhan voitti anakonda kuristuksella.
Makwan on syntyjään iranilainen ja hän on maksanut enemmän veroja Suomeen mitä sinä maksat koko elämäsi aikana.
Vierailija kirjoitti:
Jonkun iraqin ihmeen voitot ja häviöt on ihan yksi lysti. Ei voi puhua samana päivänäkään kun ihanien SUOMEN kiekkokeijonien saagasta! 🦁🥇🇫🇮
Makwan saa tänä iltana käkättimeen 6-0.