Lanta-Antti suamassa hallituksen kassaan
Kommentit (8)
^ Kaikki kortit lienee jo käytetty. Hyväksymistä vaille valmis.
Aivovaurio Antti tuhoaa Suomen. Parin vuodem päästä velkaa on 150 miljardia ja työttömiä 100 000 lisää. SDP on maanpetospuolue.
Vierailija kirjoitti:
Aivovaurio Antti tuhoaa Suomen. Parin vuodem päästä velkaa on 150 miljardia ja työttömiä 100 000 lisää. SDP on maanpetospuolue.
Eikö äitis opettanu sulle käytöstapoja?
Protokolla menee niin, että eduskunta hyväksyy ja presidentti allekirjoittaa. Että ollaanko sitä valmiina.
Se suattaa oppositio kuatoo hallituksen.
Onhan tässä se hyvä puoli että innokkaimmat yksiyistäjähaukat jäävät oppositioon ja vahustenhoito voitaisiin viimein saattaa kuntoon. Ovat he sen ansainneet.
On odotettavissa että työväestön ylenmääräinen kurmuutus ainakin vähenee. Se hyvä seuraus kahden suuren porwaripuolueen sivuraiteelle ajautumisesta on..
Voi luoja tätä maata, jos Sipilä saa läpi 18 maakuntaa ja maakuntahallinnon voideltuna keskustalaisilla päättäjillä ympäri maata.