Teiini-iän poikakaveri lähestyi minua somessa ja kertoi että on muuttanut takaisin kotikaupunkiinsa ja että hänellä on yhä tunteita minua kohtaan
Moni varmasti miettii että oi miten romanttista, mutta minua ahdistaa. On nyt tykännyt kaikista kuvistani ja kirjoittanut niihin tyyliin "muru<3". Haluaa kovasti että menisimme kahville, tai ajelulle. On kuulemma aina rakastanut minua, ongelma vain on, että minä en ole rakastunut häneen! En tainnut olla edes silloin kun seurustelimme yhden syksyn ollessani 17v . Nyt olen 42v.
Kommentit (40)
Oletko nähnyt Netflixin sarjan "You"?
Hurmaava kirjakaupan johtaja ihastuu pakkomielteisesti aloittelevaan kirjailijattareen ja menee äärimmäisyyksiin päästäkseen osaksi tämän elämää.
Eli syksyllä vuonna 1993 seurustelitte hetken......??
Vierailija kirjoitti:
Oletko nähnyt Netflixin sarjan "You"?
Hurmaava kirjakaupan johtaja ihastuu pakkomielteisesti aloittelevaan kirjailijattareen ja menee äärimmäisyyksiin päästäkseen osaksi tämän elämää.
En pystynyt katsomaan kuin alkuun, alkoi niin ahdistaa. Mulla on ollut stalkkeri, ihan lievä verrattuna kaikkiin hulluihin, mutta se on ahdistavaa. On kuin häkissä koko ajan tai valvontakameran alla.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Oletko nähnyt Netflixin sarjan "You"?
Hurmaava kirjakaupan johtaja ihastuu pakkomielteisesti aloittelevaan kirjailijattareen ja menee äärimmäisyyksiin päästäkseen osaksi tämän elämää.
En pystynyt katsomaan kuin alkuun, alkoi niin ahdistaa. Mulla on ollut stalkkeri, ihan lievä verrattuna kaikkiin hulluihin, mutta se on ahdistavaa. On kuin häkissä koko ajan tai valvontakameran alla.
(En ollut siis ap)
Ymmärrän että ahdistaa. Itse tulen aika ilkeäksi vastavaa lievemmissäkin tapauksissa, koska yleensä ne nyt ei vaan ymmärrä että ei kiinnosta läheisempi kanssakäynti!!!
Siis siitähän on kohta jo lähes 30 vuotta...huh huh!
Ei varmaankaan kannata sanoa ettet ole kiinnostunut?
Ikävintä on , että tämä on pieni paikkakunta ja törmäämme takuulla jossain ! Kävin äsken Instagramissa jossa oli lähettänyt " mä en ikinä oo rakastanut ketään muuta näin" viestin ja tuoreimpaan kuvaani on kirjoittanut "haluun katsoo auringonlaslua sun kaa beibi". Muistan että oli sellainen lukihäiriönen ujo vähän reppana ja näyttää olevan yhä. ...ulkoisesta olemuksesta ei kyllä tunnista yhtään, oli nuorena laiha ja aika lailla Luke Perryn näköinen. Nyt pahasti ylipainoinen ja kasvoista näkyy että alkoa ja röökiä menee. On Facen profiilikuvassakin olut kädessä..
En usko tämän erittäin muinaisen exäni olevan vaarallinen, mutta silti minua karmii aika lailla. Uskallanko sanoa suoraan, että en ole edes muistanut sinua ja ei mitään mahiksii että oltaisiin taas pari.
A.P
Niin se kundi onrakastunut siihen henkilöön joka olit silloin. Kumpikaan teistä ei ole enää sama ihminen.
Ap:han on varsinainen femme fetale jos tuollaisen vaikutuksen tekee :D
Tiedän että tämä ex, kutsutaan häntä' vaikka Pekaksi oli vähän aikaa naimisissa, ei lapsia. Minäkin olen eronnut, ikävä kyllä ! Olisi niin helppo sanoa että sori olen varattu . Lapsia minulla on kolme, mutta se ei tunnu "Pekkaa" haittaavan.
AP
Vierailija kirjoitti:
Ap:han on varsinainen femme fetale jos tuollaisen vaikutuksen tekee :D
No enkä ole :D Kuulemma ymmärsimme niin hyvin toisiamme ja minulla on ihanat vihreät kissansilmät. Nätithän ne ovat, paras puoleni ehkä mutta ei niiden tuollaista vaikutusta luulisi tekevän ! Ja nykyäänhän ovat lasien takana piilossa.
AP
Voit valehdella että olet varattu. Tai kiitos mutta ei kiitos, ja sitten blokkaat ja ei auta kuin mennä poliisille jos ei lopu viestit
Tavallaan tuntuu harmittomalta, vaikuttaa että vikittelee muitakin tolleen ja nyt vaan tulit sen mieleen. Mutta voi olla stalkerkin
Eli mies oli ja on yhä, ap:n sanoin ,"ujo reppana" jolla ei ilmeisesti ole ollut menestystä naisten kanssa? Tuntuu, että on nyt liikaa vanhojen muistojen vallassa ja takertuu nyt ihanan sekä ymmärtäväisen tyttöystävän "haamuun ", ap kun on tuskin enää sama ihminen. Ehkä sinun pitäisi suostua kahville ja käyttäytyä kuin bitch jolloin tyyppi heräisi unestaan.
Hyppään tähän, exmieheni, erosta 15 v on alkanut lähentelemään. Tottakai, kun erosi noin vuosi sitten noidasta.
ALuksi olin imarreltu ja kiinnostunut jatkamaan yhteydenpitoa. Myönnän, lähinnä siksi että mulla oli aika hankala ihmissuhde päällä. Nyt saamari, tämä exä joka ei asu täällä on tulossa tänne viikonloppuna ja mä olen irtaantunut siitä hankalasta ihmisestä, eli olen yksin ja pelkään mitä tuleman pitää.
HEi mitä ME teemme!? Suostun treffeihin, en käyttäydy kuten bitch vaan aivan kylmästi, ei tässä mitään, en puhu mistään miesystävistä tai mistään henk.koht.
Mun ex ei ole somessa.
Jos mies oli normaali ja ok ja pidät hänestä, mene treffeille. Mutta jos tiedät jo valmiiksi, että itse et ole missään nimessä halukas lämmittelemään vanhoja, älä mene. Mä kävin haikailevan exän kanssa kahvilla siksi, että hän näkisi, mitä musta on tullut. Etten enää vastaa sitä vuosien takaista mielikuvaa ja enkä muutenkaan enää ole se sama ihminen. Ajattelin, että tämmöinen shokkihoito voisi "parantaa" hänet kaipuustaan. No ei toiminut, "tauti" ennemminkin paheni.
Mikä tässä on ongelma? Sanot sille vain, että ei kiinnosta. Jos se olisi tosissaan kiinnostunut, niin tuskin olisi vasta nyt ottanut yhteyttä. Varmaan vain paremman puutteessa yrittää.
Juokse!!!!!!!!