B&B pystyyn?
Remppaan vanhaa ok-taloani (no okei, remppautan) ja remontin myota taloon "ilmestyy" asuttava ylakerta, joka on tahan asti ollut kaytossa lahinna varastona. (Mulla on jo alakerrassa 2 makuuhuonetta, iso olohuone jne, joten ylakerran kayttoon ei ole oikeastaan tarvetta.)
Tilaan kuuluu suurehko makuuhuone ja "oleskelualue", joka on arviolta n. 10mx5m. Jalkimmaiseen voisin laittaa ruokapoydan, jaakaapin ja sohvasetin + TV:n. Wifi mulla tietty onkin jo.
Talo sijaitsee Keski-Euroopassa n. viiden kilometrin paassa suositusta luonnonpuistosta ns. maalla. Mulla on myos sauna mallia "mummonmokki", ja palju seka "loungealue" ulkosohvineen ja riippumattoineen.
Voisin antaa pyorat (2 kpl) kayttoon ilmaiseksi pyorailyintoisille.
Saunan ja paljun kaytosta voisi pyytaa lisamaksun (kympin, sisaltaisi virvokkeita ja pikkusuolaista?), kylma aamiainen sisaltyisi hintaan ja lampimasta (English or Middle-Eastern breakfast) voisin velottaa 5 euroa lisaa.
Ainut haittapuoli on etta ylakerrassa ei ole (viela) vessaa/suihkua, mutta toki antaisin paasyn omiini (erilliset huoneet, kyllakin alakerrassa). Kuinkahan suuri miinuspuoli tama olisi? Kohderyhma olisi lahinna lapsettomat pariskunnat/ystavaparit.
Paikalliset hotellit kustantavat 80-100 euroa yolta, paljonko kehtaisin velottaa omastani? 50 euroa yolta?
Ruokailuvaihtoehdot olisivat "normaali", vegaani tai ovo-lakto, ja kaiken saisi halutessaan myos halalina. Seka mina etta miesystavani osaamme molemmat laittaa maistuvaa ruokaa.
Kielia puhumme seuraavasti: suomi, ruotsi, englanti, hollanti, saksa, venaja, farsi. Naista kaikki paitsi saksa ja venaja menevat sujuvasti.
Vinkkeja/neuvoja/ym otetaan vastaan! Kiitos jo etukateen. <3