Mikä mun hiusten väriä vaivaa?
Voisiko joku auttaa? Ja mikä tuo väri edes on? Onko se kellertävä, oranssihtava ja vihertävä? En edes itse saa selvää. Haluaisin siis ihan oiken ruskean värin tukkaani, mutta en tiedä miten pitäisi edetä. Takana on useita hiusten värjäyksiä, eli väri ei ole oma. Auttakaa hyvät ystävät!
Ylhäällä on oma värini.
Alhaalla on tavoiteväri.
Kommentit (5)
Meillä joilla on punaista pigmenttiä voi hiusten juuri olla tuon näköinen ilman yhden yhtä kemikaalia.
Jos oot joskus tehny tukkaan värinpoiston, et oo antanu sen vaikuttaa tarpeeksi kauan. Näyttää siltä, että tukassasi on paljon punapigmenttiä ja siksi näyttää kellertävältä/oranssihtavalta. Ei auta hirveästi mikään muu kun uusi värinpoisto, joka pitää antaa vaikuttaa tarpeeksi kauan.
mulla sama, apua!!!!!! onneks huomenna kampaaja.
Se on ihan tyypillistä, että tuon värisiin hiuksiin tulee vihertävä vivahde, jos olet yrittänyt hopeashampoota, siis jotain fanolaa, fudgea yms. tarvitset jotain sävytettä missä on punaista taittamaan tuon.
Esim. se kc pearl on sellainen.