Suosittele hajusteetonta shampoota ja hoitoainetta!
Olen huomannut, että päänahkani alkaa kutisemaan monista shampoista ja hoitoaineista ja olen käyttänyt no nothing -tuotteita jonkin aikaa. Nyt kuitenkin tuntuu, että hiukset menevät aika takkuun noista ja muutenkin haluaisin kokeilla jotain toista merkkiä. Tuossa tuo hoitoaine tuoksuu jotenkin epämiellyttävälle, kun siinä ei ole hajusteita peittämässä niiden raaka-aineiden tuoksua.
Mulla ei mitään virallisia diagnooseja ole, mutta useat shampoot ja hoitoaineet on saaneet mun päänahan kutisemaan ja nyt näillä no nothingeilla sitä kutinaa ei ole ollut. Eli hajut, värit, mitkä lie sitten ilmeisesti aiheuttaa mulle kutinaa.
Mitkä olis hyvät tuotteet, että hiukset ei jäis takkupesäksi?
Kommentit (11)
Juu, ei ainakaan mitään kampaamotuotteita. Nehän vain maksavat paljon. Osta marketista.
Shampoona Lacto line. Saa myös tosi miedosti hajustettuna. Hoitoainetta ei kyllä ole, mutta jo itsessään jättää hiukset melko sileiksi. Minulla on kuiva luonnonkihara, enkä usein käytä hoitoainetta lainkaan.
Tässä ketjussa on jo oikea vastaus.
Olen ollut Emotionissa kysymässä hajusteetonta hiustuotetta ja myyjä yritti valheellisesti myydä hajustettua tuotetta (haisi ja siinä luki perfume listassa) ja väitti sen olevan tuoksutonta. Miten sellainen voi olla Emotionissa töissä?
Vierailija kirjoitti:
Tässä ketjussa on jo oikea vastaus.
En?
LV shampoo herkälle iholle. Löytyy myös vastaava hoitoaine.
Cien lidlistä