Kuka heräsi teillä tänään ekana?
Monelta? Monelta muut?
Ymmärrettävästi yksinasuvien on tähän hankala vastata.
Kommentit (22)
Kissa 06, mies 8.30, minä 09. Unen läpi siis kuulin kun kissa alkoi kuudelta vetämään rallia lelujensa kanssa, mutta osaan nykyään sulkea korvani siltä ja jatkaa unia.
Koira herää ensin ja sitten herättää minut. Kuuden maissa herätään. Herään joka tapauksessa tuohon aikaan vaikka koira ei herättäisi. Se on vain pari minuuttia nopeampi.
Meillä kaikki heräilevät pitkin yötä. Varmaan 16v oli ensimmäisenä ns. Ylhäällä.
Minä, vähän ennen kahdeksaa kai. Harvinaisen pitkään nukuin.
Lapsi hiukan ennen seitsemää. Herätti mut et pääsee potalle. Ei osaa vielä itse riisua housuja ja vaippaa pois. Minä jatkoin vielä unia, mies meni keittämään aamupuurot.
Minä heräsin ja noudin sängystä joku 6:30. En olisi voinut vielä kymmenen vuotta sitten udkoa, että tekisin niin ilman pakkoa.
1. kissa1
2. kissa2
3. minä
4. mies
5. lapsi1
6. lapsi2
Minä. Olin viideltä vielä hereillä baarista tulon jälkeen.
Ensin kissa klo 6:30. Sen jälkeen lapsi tuli meidän sänkyyn ja luulin hänen nukahtaneen. Itse en enää saanut unta ja nousin klo 7:05. Ehdin juuri alakertaan, kun lapsi tulikin perässä ja ilmoitti, että ei nuku enää. Mies tuli lapsen jäljestä.
Ollaan muutenkin aamuvirkkuja. Joskus lapsi saattaa nukkua kahdeksaan.
Itse olen alkanut hyödyntämään aikaisia aamuja viikonloppuisin siten, että lähden heti herättyä lenkille (varsinkin jos herään esim. kuudelta). Ehdin hyvin tehdä tunnin lenkin ennen toisten heräämistä.
Mies 5.30 minä 7.15 niinku joka aamu
Koira. Se herättää miehen aina tasan seitsemältä. Kyllä mä välillä annan miehen jatkaa unia ja vien koiran pihalle:)
Minä. 5.05. sitten mies varmaankin joskus seitsemän jälkeen. Kuopus puol kymmenen ja isoveljensä joskus iltapäivällä. jos
Mies herää joka aamu klo 5, koska kissa menee miukumaan miehen korvan viereen ja mies päästää kissan ulos.
Mies klo 6.00 ja kissa varmaan siinä samalla meni aamupalalle ukon kanssa. Mä kävin kans ylhäällä joskus 6.30, mutta menin takaisin nukkumaan ja nukuin varmaan 10.00 asti.
Esikoinen 17 v, lähti opintomatkalle
Sen jälkeen kuopus 8 v puoli kymmenen aikaan
Minä 9.50
Keskimmäinen 14 v vähän kymmenen jälkeen
mulla soi herätys töihin klo 5.00
eka lapsi 5.21, toka 5.30, kolmannesta en tiedä koska olin silloin jo töissä ja lapset isän kanssa kotona
Minä eli äiti heräsin noin 7.30 ja lapsi taisi herätä 9 jälkeen.
Kissa 05:30, jonka jälkee herätti minut. Aiheena oli: Minua kusettaa (pissasi lavuaariin), jonka jälkeen silitä ja rapsuta minua ja päästä ulos.