Esperi caren toimitusjohtaja A-studiossa
Onpa melko epäuskottava nainen. Puhumisen ammattilainen.
Kommentit (9)
Että se ei osaa edes esittää, normaalia, välittävää ihmistä. Järkyttävä!
Mitä ihmettä? Niin hymyilevä nainen. Katsos kun kaikki on oikein hyvin ja sitä saa mitä tilaa.
Johtajaksi pääsee se joka valehtelee parhaiten.
Muistuttaa Paholainen pukeutuu Pradaan toimaria
Pirttijärvi oli eläinlääkäribisneksessä toimarina ja sieltä siirtyi hoiva-alabisnekseen.
Hoiva-alalle Pirttijärvi siirtyi toukokuussa 2018, jolloin hän aloitti Esperi Caren tytäryhtiö Saga Caren liiketoimintajohtajana.
– Koin, että pääsin hoiva-alaan kiinni erilaisesta tulokulmasta eli eläinmaailmasta. Hoiva-asiat olivat olleet paljon tapetilla ja sitä kautta kiinnostuin koko osa-alueesta ja hain alan tehtäviä, Pirttijärvi kertoo.
Kyllä, osaa puhua mustan valkoiseksi, pelottava nainen.
Eläinlääkäri sanoi taannoin, että eläinlääketieteessä eutanasia on hoitomuoto. Kenties Heini ajaa poikkitieteellistä vanhustenhoitoa? Päätöksen eutanasiasta tekee aina (firman) omistaja.
Vierailija kirjoitti:
Että se ei osaa edes esittää, normaalia, välittävää ihmistä. Järkyttävä!
15 euroa vessarullasta
Saga Caressa on käytäntönä, että jokaisesta pienestäkin toimenpiteestä tulee tehdä palvelusuunnitelman muutos.
– Tokihan me Sagassa toimimme palvelusopimusten mukaan. Toimimme sen mukaan, miten asiakkaat toivovat.
Just näin, miksei mummo huomannut ko asiaa palvelusopimusta tehtäessä. Voi pyhä sylvi, tätä selittelijää!
Inhimillisyys ja lämpö on heillä etusijalla :D
Hehhehhhhheeeehhhhheee.