Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Esperi Caren Aarnio-Isohannilla on yhteyksiä myös tähän vauva-sivustoon, todisteena aloitukseni Esperistä ja Aarnio-Isohannista poistettiin.

Vierailija
01.02.2019 |

Sanoin vain, että nainen on naiselle susi ja että tämä Aarnio-isohanni on törkein johtaja missään ikinä, hänen ohjeistuksellaa esim sängystään pudonnutta vanhusta ei nosteta yöllä takaisin sänkyyn (maatkoon kylmällä betonilla) koska tilanteeseen olisi soitettava paikalle toinen hoitaja, koska yksin yövuorossa oleva (tod näk talonmies) ei pysty vanhusta yksin nostamaan.

Tämä siis poistettiin ja syykin on selvä, Aarnio-Isohannilla on yhteyksiä Vauvan moderointiin.

PS Nainen on naiselle susi, kuten tässä näemme!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse asiassa alalla itsekin työskentelevänä, vanhusten hoidossa ja yksityisellä (en tosin missään näistä julkisuudessa olleista).

...pakko todeta, että nämä kaikki johtajat alalla ovat samasta muotista tulleita.

Aikanaan opiskellessa korostettiin inhimillisyyttä ja kohtaamista ja kaikkea tätä. Tulen työhön ja aloitan palkkatyön tällä alalla (lähihoitajana) ja huomasin, että kyllä se on hirveää paskaa mitä koulussa jauhettiin jauhamasta päästyä. Todellisuus on: raha, raha ja raha!

Vierailija
2/2 |
07.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla