Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tekopyhyyden ja kaksinaamaisuuden multihuipentuma

Vierailija
31.01.2019 |

Eräs henkilö julkaisi Instagramissa kuvan #kutsumua - kuvahaasteen tiimoilta.
Kyseistä ihmistä oli peruskouluaikana kiusattu muiden koululaisten toimesta haukkumalla ulkonäköään.
Kuvassaan kertoo miksikä haukuttiin ja pyytää kutsumaan itseään täydelliseksi.
Kuiteskin sama henkilö haukkui ja kiusasi sitten pihapiirin "ystäväänsä" vuosien ajan.
Kyseinen henkilö siis kyllä estottomasti kerjää sympatiaa ja säälipisteitä Instagram-kuvallaan nykyisiltä hyväveli-kavereiltaan, mutta ei kykene samoin tai millään muullakaan tavoin kertomaan nykyisille hyväveli-kavereilleen, että on itse toiminut aivan samoin tavoin "ystäväänsä" kohtaan sekä ollut kaupan päälle väkivaltainen "ystäväänsä" kohtaan lyöden juoksuvauhdista nyrkillä päähän.

Tuo sama henkilö sanoo kiusaamalleen heikossa hapessa olevalle "ystävälleen" syyksi "ystävänsä" kiusaamiselleen, että purki omaa pahaa oloaan "ystäväänsä" kiusaten "ystäväänsä" joukolla muiden pihan lasten kanssa ja tokaisee olevansa henkisesti vahvempi. Eli selitteli toimintansa johtuneen muista kuvitellen olevansa henkisesti vahva kun käy joukolla yhden kimppuun, mutta yksin ei siihen toimintaan kyennyt.
Kuiteskin tuo sama ihminen sitten sanoo "ystävälleen" että et voi syyttää omasta toiminnastasi muita, luuseri, vaikka itse teki juurikin niin.

Tällä älykkyyden tasolla varustettuna opiskellaan sitten yliopistossa ja äänestetään rokotusta kuvitellen olevansa muita viisaampi sekä parempi ihminen.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
31.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiusaaja lapsena, kiusaaja aikuisena.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla