Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Haluan aina suhteessa jotakin muuta

Vierailija
19.12.2018 |

Halusin miehen jolla on omat menot, suhteessa kyllästyin siihen ettei ollut yhteistä aikaa ja erosin. Halusin miehen joka pistää minut ensisijalle ja nyt ärsyttää kun haluaisinkin enemmän omaa aikaa. Halusin miehen joka on hassu ja puhuu tunteistaan, nyt ärsyttää ja haluaisin aikuismaisemman ja jörömmän miehen. Halusin luovan miehen, nyt ärsyttää kun tuo vaan rämpyttää kitaraa eikä osaa tehdä mitään remonttihommia. Haluaisin kunnon insinöörin (isä ja veli on...) joka keksisi kaikkia kivoja ratkaisuja ja rakentaisi kotia.

En edes tiedä olisinko mihinkään lopulta tyytyväinen ja onko nämä syitä miksi erota. Onko ne remonttitaidot sittenkään niin tärkeitä ja kivahan se on kun mies puhuu ja pussaa ja viettää aikaa kanssani. Silti ärsyttää ja ahdistaa. Auttakaa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

La donna e mobile...

Vierailija
2/5 |
19.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko Bachelorette Jenny?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
19.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osaa auttaa, mutta tunnistan osin itseni tekstistäsi. Pohjimmiltani olen sitoutumiskammoinen, joka vain kohtalonoikuista törmää mukaviin ihannepoikaystäviin. Ja aina olemme alkaneet tapailla/seurustella/muuttaneet yhteen miehen aloitteesta.

Vierailija
4/5 |
19.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lucky bastards. Olispa edes kiva päästä suhteeseen jonku mukavan kanssa.

Vierailija
5/5 |
19.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

On se kumma mikä nykyihmisiä vaivaa?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi neljä