Sokos ja Blackfriday Friday -tilaukset. Oletteko saaneet jo omanne?
Tilasin yhden tavaran, josta on nyt tullut postille ennakkoilmoitusta, mutta sitä ei ole vieläkään lähetetty. Miten voi nykypäivänä kestää näin tehottoman kauan😒
Kommentit (13)
Www.sokos.fi tilasin haistella kyselinjo peräänkin. On kuulemma ruuhkaa ollut niin kestää. Itse eivät ole ilmoitelleet mitään viivästyksistä.
Itse tilasin Suomen voimistelutuotteelta joululahjaksi lapsille voimistelujuttuja. Ei ole vieläkään tavaroita lähetetty, näinköhän ehtivät jouluksi. Kyselin perään, lähinnä vittuilivat että heillä on kiire Black fridayn aiheuttaman ruuhkan takia.
Muita kokemuksia verkkokaupan toimitusongelmista? Ainakin Veikon Koneesta tilanneet eivät ole saaneet tavaroita
Sokokselta tilasin yhden tuotteen ja se tuli n. viikon kuluessa. Tosin tilasin pakettiautomaattiin, joka on ehdottomasti nopein toimitustapa.
Olen tilannut Sokoksella aiemmin ja suht nopeasti on tullut, nyt ei tavaraa edes ole vielä lähetetty. En tilaa enää, boikottilistalle päätyy tämä firma.
Tein tilauksen 23.11., edelleen statuksena "keräilyssä". Aivan luokattoman huonoa palvelua. En tule enää tekemään tilauksia ko. firman verkkokaupasta.
Tilasin Black Fridayna ja toissapäivänä tuli pakettiautomaattiin. Kerran tuli sähköpostilla pahoittelut viivästymisestä.
Omasta mielestäni tällaisten kampanjoiden aiheuttama "ruuhka" ei ole hyvä syy huonolle palvelulle, tiedottamiselle ja viikkokausia viivästyneille toimituksille. Tuskinpa Sokoksen kokoisessa firmassa tämä oli mikään yllätys, että tilauksia tulee paljon, olisivat jo etukäteen palkanneet lisää apukäsiä tai muuten valmistautuneet ruuhkan purkamiseen tehokkaammin.
Sain eilen Blackfriday Fridayna tilaamani tuotteen. Enkä todellakaan tilaa enää, mitään ei ilmoitettu sieltä puolelta, sitten vaan harmiteltiin kun kyselin perään.
Tilasin 23.11 (heti kello 7.00) ja viikkoa myöhemmin pakettiautomaatissa. Kaikki tuotteet olivat peruskamaa jota oli varmasti paljon varastossa.
Voi voi teitä kusetettuja. Joka vuosi lennätte samaan lankaan.
Sokoksen nettisivun ylälaidassa on teksti, että tilausten toimitusaika on 3-14 arkipäivää ja valikoimaa on pienennetty. Kaikki tuotteet mitä meinasin tiistain alepäivänä tilata, olivat saatavana vain myymälästä. Onneksi, kun teidän kokemuksianne lukee. Meneeköhän kohta nurin koko pulju?
Siksi ne ovat niin halpoja, ei kaupoilla ole niitä vaan myydään ennakkotilauksia. Elektroniikan hinta mukavasti tippuu tässä ajan kanssa ja lopulta kun saat ne, niin hinta on sama kuin päivän hinta kaupassa.
Ei ole ilmaisia lounaita.
Itse en saanut tilaamiani tuotteita lainkaan. Vasta kun kyselin lähetyksen perään, tulikin vastaus, että tuotteet ovat loppuneet eikä niitä voida lähettää. Sinänsä outoa, että asian ilmoittamiseen meni kolmisen viikkoa.
Jos tarkoitat city sokosta niin siellä tuntuu olevan viivettä.