JÄRKYTTÄVÄÄ!!!
Siis se että miten pääministeri kehtaa valehdella todella sekavia satuja ja ilmiselvän tyhjiä lupauksia päivästä toiseen eikä kukaan pistä sitä viralta!Eikö nyt oma puolue voisi vaalimenestyksen turvaamiseksi pistäå puheen johtajan vaihtoon kun nykyisellä tyylillä on tulossa kaikkien aikojen huonoin tulos!varmaan alle kymmeneen prosenttiin mennään Sipilän johdolla!
Kommentit (23)
Siis todella harhaisia viholliskuvia luomallako keskusta meinaa pärjätä?
Keskustan äänestäjillä on vaalipäivänä hyvä mahdollisuus saada puheenjohtaja vaihdettua!
Vierailija kirjoitti:
Keskustan äänestäjillä on vaalipäivänä hyvä mahdollisuus saada puheenjohtaja vaihdettua!
Saavat kyllä vaihtaa. Järkyttävää että Sipilä johtaa Suomea. Kaikki mikä teki Suomesta hyvän ja erilaisen maan on kohta tuhottu ja ajettu alas.
Siis sinipunavapaavuorelaisvihervassari?kokoomus vihollisleirissä tuplana?se on teidän HALLITUSKUMPPANI!!!
Keskustan on vaihdettava puheenjohtajaa mikäli aikoo vaaleissa pärjätä.
Kyllä nämä vaalit menevät penkin alle jos ei puheenjohtaja vaihdu.
Juha the Great pelasti jo kerran Suomen, ja seuraavaks estää edes joutumasta pulaan.
Sehän on vain hyvä jos Kepu menettää kannatustaan! Mitä enemmän sen parempi.
Juha sopisi paremmin persujen joukkoon.
Siellä kaivataan autoritaarisia johtajia, jotka pyyhkii pers**nsä parustuslakiin.
Siis keskustalla on puheenjohtajana mies joka ennen viime vaaleja lupasi että koulutuksesta EI leikata ja leikkasi heti kuitenkin.
Onko enää mitään hyvää tilaisuutta vaihtaa puheenjohtajaa?vaalithan on tulossa eikä Sipilällä ole enää mitään uskottavuutta jäljellä!
Mies joka piereskelee näin paljon ei ole sopiva pääministeriksi !
Juha Sipilä on hankkinut miljoonansa lapioimalla rahaa valtion kassasta omiin taskuihin
Juha Sipilä on kyllä hienosti maalannut itsensä nurkkaan hallitusneuvvotteluja ajatellen .paitsi paitsi jos muuttakin mielensä sinipunavapaavuorelaisvihervasemmistosta.
Myöhäistä. Keskustan kannatusprosentti jää niin alhaiseksi että hallitukseen ei ole mitään asiaa.
Keskustapuolueen nimikin on kaikin puolin harhaanjohtava, nykyään oikeistopuolue, entiseltä nimeltään maalaisliitto. Keskusta ei edes aja omiensa asiaa, tai sieltäkin vaan niiden kaikkein varakkaimpien etuja.
Sipilä on seuraavien vaalien jälkeen poliittinen ruumis, jää myös omiensa hylkäämäksi.
Ei Sipilää jätetä. Kaverit pitävät huolen. Politiikassa ryvettymätön, nuori, puhtoinen, uskovainen perheenisä pohjoisesta kaupiteltiin pääministeriksi. Susi lammasten vaatteissa. Kippasi liikemiehenä valtiolta miljoonia taskuunsa, mutta ei saa mitään seurauksia koska osasi toimia suunnilleen lain rajoissa.
Tällä kaikella hän puolestaan on antanut muillekin luvan rohmuta, vaikkapa laittaa Suomen kansallisomaisuuden lihoiksi kaverien keskinäisillä sopimuksilla. Lammaskansaa kiukuttaa, mutta mitään muuta ei tapahdu. Ihmiset eivät jaksa tajuta, että silmäänkusemistaito on nykyisin virallisesti hyväksytty laji Suomessa.
Aika monessa maassa Juha olisi pyöritelty jo tervassa ja höyhenissä.