Jutta
Jotenkin tuli tästä jutusta kyllä ylimielinen vaikutelma. Jos et tajua Juttaa, ei ole sinun aikasi vielä tajutakaan, pus. Et ole ihan niin pitkällä ihmisenä kuin hän on. Joo, kuka nyt ei tajuaisi ettei ostelu ja päätön kuluttaminen onnea tuo, vaan ihan muut asiat..mutta kun ei ihmisellä paljon ole, ei tällaista valintaa tarvitse edes tehdä. Onni tulee ihan itsestään korvapuustin tuoksusta perjantai iltana hiljaisessa talossa villasukat jalassa.
Mutta muistaahan Jutta jutussa kuitenkin vinkata, että jos joku paparazzi hänet sattuu näkemään shoppailemassa, niin kyllä hän sitä edelleen silti tekee, ihan huvin vuoksi vaan. Että ostakaa valmennuksia ja tulkaa retriiteille jorisemaan päättömyyksiä jonnekin metsän keskelle, minne hän hurauttaa audillaan, täydellisissä kamppaissa, merkkilaukku olalla.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a67f7e25-cd54-4ecc-974c-fb18ba7a…
Kommentit (3)
https://www.iltalehti.fi/pinnalla/2016010820930603_iq.shtml
Samaa kulutusjuhlaa näyttäisi olevan kuin tuossa 2016 jutussa, viimeksi kun näin hänen nousevan autosta täällä Hgissä tuon uusimman miehensä kanssa, niin oli kädet ja olat täynnä monen tonnin Vuitton-laukkuja, ainakin 5-6 kappaletta, joista loisti logot 50 metrin päähän. Autona oli Bemari joka taitaa olla kalleinta mitä kyseiseltä automerkiltä saa.
Jos myisi ne ja antaisi rahat vaikka hyväntekeväisyyteen, niin voisin uskoakin että materiaalibrassailun aikakausi on ohi.
Photoshopattu kuva Jutasta jutun yhteydessä ja puheet henkisyydestä aiheuttavat kyllä uskottavuusongelman Jutalle ja Iltalehdelle.
https://img.ilcdn.fi/TKIdoZ8SnBIWXkAmkLfpz8MBblM=/full-fit-in/612x/img-…
Kun Jutta puhuu niin vastuu siirtyy kuulijalle.