Voiko jo urheilla?
La-aamuna nielu oli turvonnut melkein umpeen ja tuntui kuin kaktus olisi nielussa. Ääni on myös poissa. Kävin labrassa ja nieluviljelyssä = virustauti, ei lääkkeitä. Lämpöä on myös. Buranaa 600 on mennyt tasaisesti lauantaista alkaen. Kyllästyttää jo tämä makoilu, voisiko jo hissukseen alkaa urheilla? Mitä voi seurata pahimmillaan?
Kommentit (4)
No et todellakaan voi urheilla! Ihan hullu ajatus. Sydänlihastulehdus lienee se pelotelluin vaihtoehto.
Odottaisin niin kauan, että kurkku tuntuu ihan normaalilta. Et menetä mitään. Viikon tauko liikunnasta vilustumisoireiden takia on itselleni ihan normimeininkiä. Kaksikin viikkoa, jos on yskää.
4 viikkoa taukoa. Oma veljeni sai tulehduksen lihaksiin urheilemalla influenssassa.
Lopputulos oli ikävä. Vakavat vauriot niveliin ja lonkka tulehtui niin ettei enää ikinä juokse tai tee mitään fyysistä. Olisi kannattanut vaan pysyä sängyssä. Nyt ex urheileva veljeni on lihava rekkakuski ja melko katkera ihminen.
Tuttavapiirissä on eräs nainen jonka mies sai sydänlihastulehduksen ja kuoli.
No kai se sitten pitää jatkaa pötköttelyä ainakin tämä viikko. Toimeliaalle ihmiselle on vaan tuskaa maata paikallaan ja köpötellä kuin vanhus.
Hop