30-vuotias haaveilee hevosen hoidosta! Mahdollistako?
Olen lapsuudesta asti haaveillut hevosen hoidosta, luin kaikki hevoshullut mitä käsiini sain, hevoshoidon käsikirjat jne. mutta mahdollisuutta en ikinä saanut koska lähitienoilla ei ollut tallia. Haave ei ole vieläkään kuollut.. 🙂 Ratsastustakin ois kiva kokeilla joo mutta hoitaminen ois se mun juttu ja tekisin sen täysin ilmaiseksi. Onko mitään paikkaa pk-seudulla mistä vois kysellä?
Onko joku aloittanut hevosharrastuksen myöhemmällä iällä?
Kommentit (3)
Voi miten hienoa, kiitos vinkistä 1!! 🙂
Ei missään nimessä ole myöhäistä! Hevoset ovat ihania joka iässä. Kuten joku sanoikin jo, hanki osaamista esim. joltain kurssilta. Myöhemmin voit hankkia vaikka hoitohevosen, varmasti monet kiireiset hevosenomistajat mielellään antaisivat sinun hoitaa :)
On mahdollista. Pk-seudun talleilla järjestetään sellaisia tutustu hevoseen -kursseja myös. Sitten, kun on vähän osaamista, voi etsiskellä hoitoheppaa.