Trivago huijaus?
Mikä pointti on Trivagossa? Sehän ei ole edes mikään varausivusto.
Huijaustako?
Kommentit (14)
Olen päättänyt, että en varaa sitä kautta mitään ainakaan niin kauan, kuin muistan heidän mainoksensa.
Trivago omistaa monet noista sivustoista jotka vertailevat. Tällä tavoilla saavat sinut pysymään poissa niiltä sivuilta joissa on oikeasti halvimmat hinnat kun ne eivät ole mukana vertailussa.
Kokeile ainakin hotelscombined.com ja tripadvisor nyös trivagon lisäksi.
Mobiililaitteilla tulee monesti halvimmat hinnat kuin mitä tietokoneella.
Jotkut sivustot antavat halvemmat hinnat jos käytät niitten appseja nettisivun sijaan.
Monilla sivustoilla on kupongit joten joku kalliimpi sivusto voikin olla se halvin sen kuponkialennuksen jälkeen. Esim retailmenot.com ja googlen kautta löytää kuponkeja.
Monet antavat halvemmat hinnat jos ip osoite on kohdemaassa eikä suomessa.
Käyttääkö Trivagon nainen stringejä?
Vierailija kirjoitti:
Käyttääkö Trivagon nainen stringejä?
Se oksettava lässyämmmä sais jo painua unholaan. Joo ei kiinnosta onko vai enkä halua tietääkään.
Maikkarin sontakanava näyttää Trivagoa jo kaksi mainosta peräkkäin.
"Myös hänelle"...tulee mieleen se kaljupää munamies jonka muija tämä ärsytys on.
Ja koskaan se hinta joka trivagossa on halvin, ei enää olekaan voimassa kun sivusto vie sinut tälle ”halvimmalle” sivustolle varaamaan. Itsellä käynyt aina näin. Viimeksi hain hotelleja vertailun vuoksi myös trivagon kautta ja aina näytti että jollain sivustolla olisi halpaan hintaan, sanotaan nyt vaikka 100€. Sitten klikkasin ohjeen mukaan sille halvimmalle sivulle varaamaan ja hinta pompsahti 200 euroon. Jokaisen hotellin kohdalla sama tilanne. Täyttä huijausta koko trivago.
Kotimaan hotelleissa on huima ero suoraan varaamalla tai Trivagon kautta. Säästää useamman kympin päivässä soittamalla suoraan hotelliin.
Booking.com on parempi ku trivago
Kerran kokeiltu ja hotellin respassa selvis, että ois ollu halvempaa maksaa suoraan hotellille...
Vierailija kirjoitti:
Olen päättänyt, että en varaa sitä kautta mitään ainakaan niin kauan, kuin muistan heidän mainoksensa.
Tää on taatusti mun oma viesti vuosien takaa :) ja muistin heidän mainoksensa yhä, kun tuli heidän uusi inhokkinsa, se keinoäly-ukkeli. En ole edelleenkään käyttänyt ko. firmaa ainuttakaan kertaa.
Mainokset ovat ainakin ärsyttäviä ja lapsellisia. Mikä hotelli muka ilmoittaa, että tyynyllä on suklaata ja aamiaisena pannukakkuja?
Saavat todennnäköisesti jotenkin rahaa hölmöjen klikkailuista.